Adobe Flash Player eklentisi eski olduğu için engellendi

Google Chrome ile bir web sitesini ziyaret ettiğimde sitede bulunan Flash videolar açılmıyor. Flash videoların üzerine fare imlecini götürdüğümde Adobe Flash Player Eski yazıyor. Ayrıca Google Chrome içinde sayfa üstünde Adobe Flash Player eklentisi eski olduğu için engellendi - Eklentiyi güncelle Bu seferlik çalıştır yazıyor.

Adobe Flash Player eklentisi eski olduğu için engellendi  sorununu nasıl çözerim?

hakan hakan (15424)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome, Sürüm 39 ile birlikte eski eklentileri çalıştırmayı durduruyor.

    Adobe Flash Player eklentisi eski olduğu için engellendi hatasının sebebi bu.

    1. Hatayı gidermek için Eklentiyi güncelle'yi tıklayın.
    2. Açılan http://get.adobe.com/tr/flashplayer/?no_redirect sayfasında şimdi yükle butonuna basın.
    3. İndirilen install_flashplayer15x32_mssd_aaa_aih.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    4. Flah Player güncellenecektir.
    5. Google Chrome'u kapatın ve açın.
    6. Artık web sitelerindeki Flash video ve animasyonlar çalışacaktır.

    Google Chrome güncel olmayan eklentileri güvenlik gibi sebeplerden çalıştırmyor ve güncellemenizi istiyor.

    Detaylı bilgiye aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz:

    Güncel olmayan eklentiler

    Eklentiler, tarayıcının Flash veya Windows Media dosyaları gibi belirli türdeki web içeriğini işlemesine yardımcı olur. Google Chrome'dan farklı olarak, eklentiler otomatik olarak güncellenmez ve bu nedenle, zaman içinde yeni sürümler çıktıkça eskiyebilir. Web'deki kötü niyetli girişimlerin birçoğunun hedefinde güvenlik açıklarına sahip eskimiş eklentiler bulunduğu için eklentilerinizi güncel tutmak önemlidir.

    Korunduğunuzdan emin olmak için, Google Chrome'un bir sayfadaki sık kullanılan bir eklentinin güncel olmadığını ve güvenlik açığı oluşturduğunu her algılayışında, adres çubuğunun altında size eklentinin engellendiğini bildiren bir mesaj görünecektir.

    • Söz konusu eklentiyi en son sürüme geçirmek için, mesajdaki Eklentiyi güncelle seçeneğini tıklayın. Eklenti otomatik olarak indirilmeye başlanır veya eklentinin en son sürümünü indirebileceğiniz web sitesine götürülürsünüz.
    • Eklentiyi bu seferlik güncellemeden çalıştırmak istiyorsanız, Bu seferlik çalıştır'ı tıklayın. Eklentinin çalışmasına izin verilecek ve mesaj kaybolacaktır. Bu, önerilmeyen bir işlemdir.
    hakan hakan (15424)