Ads by Lollipop kaldırma

Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi tarayıcılarda üzerinde Ads by Lollipop​ yazan reklamlar görüyorsanız, bilgisayarınıza  Lollipop  potansiyel olarak istenmeyen (PUP) programı yüklenmiştir demektir.

Teknik adı Adware:Win32/Lollipop olan Lollipop istenmeyen reklamlar gösteren, arama moturunuzu değiştiren bir tür malware yani istenmeyen yazılımdır. Sistem kaynakları ve ram'i işgal eden, sistemi yavaşlatan Lollipop, görev yöneticisinde çalışan Lollipop.exe dosyasından teşhis edilebilir.

Diğer malware yazılımlardan farklı olarak Lollipop zararlı yazılımı yüklü olan  programlarda görülebilmektedir. Lollipop virüsü kaldırma bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıda Lollipop virüsü temizleme adımlarını bulabilirsiniz.

hakan hakan (15394)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Özellikle Google Chrome gibi tarayıcıları etkileyen Lollipop virüsü olarak adlandırılan Adware yazılım ücretsiz oyun ve programlar ile birlikte bilgisayarınıza bulaşır.

    Web sitelerinde üzerinde Ads by Lollipop​ yazan reklam kutuları bu zararlının en büyük belirtisidir. Ads by Lollipop​ reklamları neredeyse tüm sitelerde karşınıza çıkar.

    Lollipop virüsü işlemci ve raminizi kullanarak bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olur. Bilgisayarınızdan kaldırmadığınız zaman, internet explorer, chrome, firefox gibi internet tarayıcılarında istenmeyen reklamlar görüntülenebilir. Ayrıca Lollipop virüsü temizlenmediği zaman Windows 7, Windows Vista,Windows 8, Windows XP gibi windows işlemtim sistemlerin geç açılmasına ve çalışma performansının düşmesine sebep olabilir.

    Adware:Win32/Lollipop yani Lollipop virüsü temizleme için aşağıdaki işlemleri yerine getirin:

    Ads by Lollipop​ virüsü Temizleme / Ads by Lollipop​ virüsü Kaldırma

    1. Mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    3. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
    4. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.

    Bu işlemlerden sonra Lollipop virüsü temizleme işlemi bitecektir. Ayrıca bilgisayarınızdaki diğer virüs, malware, rootkit gibi diğer zararlı yazılımlar da temizlenmiş olacaktır. Lollipop virüsü internet siteleri üzerinden, crack, kopya yazılım ve ücretsiz bazı yazılımlardan bulaşır. Zararlı içerik bulunduran sitelerden uzak durursanız Lollipop virüsü gibi virüsler bilgisayarınıza bulaşmaz.

    Teknik açıdan Ads by Lollipop virüs değildir. USB bellek, harici disk gibi birimlere kendini bulaştırmaz. Sistem dosyalarına zarar vermez. Fakat bilgisayarın yavaşlamasına sebep olabilir. Çeşitli sorunlara neden olabilir bu sebepten Ads by Lollipop kesinlikle bilgisardan kaldırılmalıdır.

    hakan hakan (15394)