adultube.info kaldırma

adultube.info nedir? adultube.info nasıl kaldırılır aşağıda anlatılmıştır.

adultube.info neden sürekli karşıma çıkıyor?

adultube.info sitesinden nasıl kurtulurum?

adultube.info nasıl engellenir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    adultube.info kaldırma, adultube.info engelleme

    adultube.info sitesi daha önce uzmanim.net'te yayınlanmış modem güvenlik açıkları yüzünden kullanıcıların yönlendirildiği sitelerden biridir.

    adultube.info engellemek için en kesin yöntem yeni modem alınmasıdır. Şuan için adultube.info sitesi açılıyor olabilir ama bir sonraki saldırıda bu site adultube.info değil başka bir site olacaktır. Kesin ve net çözüm yeni modem almaktır.

    Özellikle eski tür adsl modemlerdeki güvenlik açığı yüzünden kullanıcılar saldırganlar tarafından adultube.info web sitesine yönlendirilmektir.

    Adsl modemi resetlemek,  DNS değiştirmek geçici çözüm yöntemleridir.  Maalesef güvenlik açığı bulunan modemler saldırganlar tarafından uzaktan yönetilebilmekte ve istenilen siteye yönlendirmeler modem konfigürasyonuna yerleştirilebilmektedir.

    Modeminiz saldırıya açık bir modem mi buradan kontrol edebilirsiniz: Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir?

    Bu güvenlik açığı misfortune cookie güvenlik açığı olarak adlandırılır. Bu bir virüs sorunu değildir. Yani bilgisayarınıza bulaşan bir virüs söz konusu değil. Sorun bir virüs sorunu olmadığı için antivirüs programları işe yaramayacaktır.

    adultube.info  sitesi bu tür yönlendirmeler ile trafik elde etmeyi amaçlamaktadır. adultube.info  sitesinin açılması için sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Modeminiz saldırıya uğradığı için adultube.info sitesi açılmaktadır.

    adultube.info  kaldırma için öncelikle modeminizi resetlemelisiniz. adultube.info  kaldırma işleminde sonraki adım DNS değiştirmek olmalıdır.

    Özellikle TPLINK marka modemler ülkemizde çok kullanıldığı için bu modemlerin eski modelleri misfortune güvenlik açığına sahiptir.

    adultube.info engelleme, adultube.info kaldırma için gerekli linklere aşağıdan ulaşabilirsiniz:

    TP-LINK marka modemlerdeki güvenlik açığından nasıl korunurum?

    Porn Video Oynatıcı virüsü

    DNS sunucu değiştirme için faydalı linkler:

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir? (Buradan tercih edilen DNS sunucuyu kullanın)

    Android cep telefonlarda ve Android Tabletlerde DNS nasıl değiştirilir?

    iPhone DNS değiştirme

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    cemkara cemkara (4215)