Ailemin Tc sini bulan birisi var nasıl yapılır bu ?

Arkadaşlar bugün konuştum birisi soy adımı bildiği için panel den annem babam benim TC mi buldu ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

andromobil andromobil (74)
2 hafta önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Maalesef bir şey yapamazsın. Panel denilen sitelerden onlarca var ve bu siteler çeşitli devlet kurumlarından çalınan verileri kullanıyor. Hepimizin bilgileri bu sitelerde bulunuyor. Devletimiz buna engel olamadı. Tc kimlik numarası, telefon numarası, ev adresiniz ve daha pek çok bilgi bu sitelerden sorgulanabiliyor.

    İşin daha da kötü yanı bu veriler torrent gibi sistemler üzerinden bedava indirilebiliyor. Gigabytelarca verimiz ortamlarda paylaşılıyor.

    Çoluk çocuk bu bilgilerle insanları korkutuyor, hack ettigini söylüyor, insanlari tehdit ediyor.

    alattin alattin (16999)
    2 hafta önce cevaplandı

    • benimki hmşerim ama neden yapar böyle bir şey çocuk samimi birisi ama şüphem var şikayet etsemmi etmesem mi andromobil 2 hafta önce
    • @andromobil sikayet edip etmemek sana kalmis. Bunu yapip eglenceli oldugunu dusunuyor cocuklar. Ama suc oldugunu bilmiyorlar alattin 2 hafta önce

    Sahte dilekçe hazırlayıp ailesinin kara para aklama, uyuşturucu vb illegal işlere karıştıgını bildiren sahte suç duyurusu hazırla. Panelden onun ailesinin TC'sini bulup dilekçeye ekle ek olarak çocuğa yolla, sonra ağalmaya başalr.

    hydra hydra (3802)
    1 hafta önce cevaplandı