Airties modemlerde Wifi hızı nasıl sınırlandırılır ? ( QoS )

Airties Modem kullanıyorum wifi'ye bağlananların hızını nasıl düşürebilirim ?

Airties Modemlerde QoS nasıl yapılır ?

hydra hydra (3802)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle " 192.168.2.1 " adresine giriyoruz.

    Kullanıcı adı ve şifre girerek modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Eğer Kullanıcı adı ve şifre'yi bilmiyorsanız kullanıcı adı fabrikasyon olarak " admin " şifre ise " admin ", " ttnet " olabilir, eğer bunları deneyip yine olmazsa aşağıda ki numarayı arayarak gereken bilgiyi alabilirsiniz.

    • 444 1 444 Turk Telekom Destek Servisi

    Modem arayüzüne ulaştıktan sonra sol panel'den " QoS " kısmına tıklıyoruz.

    Buradan karşınıza çıkan seçeneklerden " QoS Etkin " olanı işaretliyoruz ve ardından " Trafik Eşleme " kısmına tıklıyoruz.

    Buraya geldikten sonra " Ekle " diyoruz.

    Ardından " Trafik Sınıflandırmaya "  girip yukarıda ki fotoğrafta ki gibi yapıyoruz.

    " Trafik Sınırlama " 'ya girip yukarıda ki gibi yapın. İşlem bu kadardır, Tüm işlemleri tek tek yaptıktan sonra kaydetmeyi unutmayın!

    hydra hydra (3802)
    3 yıl önce cevaplandı

    • güzel bi konu olmuş , eline sağlık. 😉 ybaskin34 3 yıl önce
    • Teşeekür ederim, iyi akşamlar @ybaskin34 hydra 3 yıl önce