Ajax Control ToolKit ASP.NET projesine nasıl eklenir?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ajax Control Toolkit Download Sayfası ‘ndan Ajax Control Toolkit indiriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken husus kullandığımız .Net Framework’un versiyonuna uygun olan dosyayı indirmemiz gerekmektedir.

    İndirdiğimiz rar dosyasının içerisinde “AjaxControlToolkit.dll” adında bir DLL dosyası bulunmaktadır. Visual Studio ekranında Toolbox sekmesinde sağ tuşa tıklayarak “Add Tab” ı seçiyoruz.

    Oluşturduğumuz yeni tab'a isim verdikten sonra yine aynı tab üzerinde sağ tuşa tıklayarak açılan menüden “Choose Items” ı seçiyoruz. Karşımıza şu şekilde bir pencere açılacaktır:

    Bu pencerede “.NET Framework Components” sekmesi altındaki “Browse” butonuyla Ajax Control Toolkit’e ait rar dosyasını açtığımız yerdeki “AjaxControlToolkit.dll” dosyasını seçiyoruz ve OK butonuna basıyoruz.

    Artık Ajax Control Toolkit içeriği Toolbox’ımıza eklenmiş durumda. Unutmamamız gereken bu bileşenleri kullanırken “Ajax Extensions” tabı altındaki “ScriptManager” içeriğini sayfamıza eklemiş olmamız gerekmektedir.

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

      sayın hocam Ajax Ücretlimi Ücretsizi Varmı detaylı bilgi Verebilirmisiniz

      e3e3e3 e3e3e3 (15)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Ajax toolkit ücretsiz. cemkara 8 yıl önce