Amd athlon x2 250 Işlemciye overclock nasil yapicam, sistemim uyumlu mu ve zararları nelerdir?

Başlıktaki gibi ışlemcime overclock yapmak istiyorum sizce sistemim uyumlumu overclock yapmaya ve max. Ne kadar GHz artırabilirim ve zararlari nelerdir overclock yapmak istediğim işlemci amd athlon x2 250 sistem ozelliklerim ise

Ram: 2gb

Ana kart : Asus m2n68-an sen

Islemci: AMD Athlon X2 250 3.0 GHZ

Güç kaynağı : normalde 250w psu ama ben everest 300w psu alacagim

evo16 evo16 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Overclock (Hız Aşırtma) yapmak için Overclock uyumlu bir ana karta sahip olman gerekiyor. Yukarıdaki yazdığın ana kart bilgisine baktım ve ana kartın maalesef overclock işlemini desteklemiyor. Dediğim gibi overclock işlemimi gerçekleştirebilmen için uyumlu bir ana kart gerekiyor.

    Not : Ayrıca overclock işlemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmadan yapılan bir işlem uygulanırsa overclock yapılan donanımda kalıcı hasarlar meydana gelebilir

    Umarım faydalı olmuştur

    tahatugyan tahatugyan (1206)