AMD Driver Eksikliği

İyi günler arkadaşlar. Bilgisayarım windows 10'du ben de fazla ısınma şikayeti ile windows 7 ye düşürme kararı aldım. Amacıma ulaştım artık bilgisayarım en azından aşırı derecede ısınmıyor. Fakat başka sorunlarla karşı karşıya geldim. Daha önceden oynadığım oyunları oynayamıyorum, sebep olarak ise bilgisayarım oyunu karşılayacak en düşük özelliklere sahip olmaması deniliyor. Anladığım kadarıyla driverlarda sorun var ancak AMD nin sitesine girip gerekli driverları da indirdim, ücretsiz bir program olan driver booster 3 ü de indirip eksik driverları indirdim. Ancak hala hatalar alıyorum. Basit bir program olan teamspeak'i bile açamıyorum bastığım an program çalışmayı durdurdu hatası alıyorum aynı zamanda durduk yerde radeon settings host application çalışmayı durdurdu hatası alıyorum, yardım ederseniz çok mutlu olurum.

ozanozkok1 ozanozkok1 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aynı sorun bendede vardı ve ben 1 yıl bu sorunla oyun oynadım 2 çözüm buldum. Sen önce birincisini dene sonra olmazsa 2. yolla dona dona olsada oyunu açmayı başarırsın.

    Öncelikle belirtmek isterimki link vermek normal üyeler için yasakmı değilmi bilmediğim için şimdilik link veriyorum ama yasaksa linki kaldıra bilirler onun için bakdığında link olmazsa bana sinirlenme :D olsun ben ordaki sana anlatırım burdan

    1. Çözüm

    http://blog.oguzkirat.com/1303/amd-intel-hybrid-degistirilebilir-ekran-grafik-kartlarinin-suruculerini-son-surume-guncelleme/

    Burdakini aynen uygula ama biosla uğraşmana gerek yok çünkü ben sorunu onsuz çözdüm ama genede sen bilirsin.

    2. Çözüm

    Belki biliyorsundur ama ben bunun sayesinde ilk çözümü bulana kadar oyun oynadım. yani 1 seneye yakın :D

    Amd'nin ekran kartı ayarlarından oynayacağın oyunu güç tasarruflu moda al öyle aç oyun kasar masar ama açılır sonuçda :D

    İnşallah sorunun çözülür takıldığın yapamadığın yer olursa burdan sor cevaplamaya çalışırım.

    kutlugalp kutlugalp (136)