Android 6.0 yüklü telefonumu rootlayamıyorum

Merhabalar uzmanım.net ailesi, aylardır uğraştığım bir konu hakkında sizden yardım istemek zorunda kaldım. Android 6.0 yüklü Vestel Venüs 5580 telefonumun kendi içindeki uygulamalarını (Vodafone Yanımda gibi) güncelleyemediğim için rootlamak istiyorum fakat bunu başaramıyorum. Dile gelen bütün root pogramlarını denedim ama hiçbirinde başarılı olamadım.

sorvesoyle sorvesoyle (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android 5.0'da KingoRoot benzeri uygulamalar işe yarıyordu ve bilgisayara ihtiyaç duymadan telefonu kolaylıkla rootlayabiliyorduk. Ancak işler zorlaştı, artık çoğu root uygulaması işe yaramıyor.

    Telefonumuzu bilgisayara bağlayarak bu işlemi yapmak zorundayız. Wondershare TunesGO diye bir program var, telefonu bilgisayar kullanarak rootlamak için bunu kullanacaksınız. Bu programı öncelikle bilgisayarınıza indirerek işe başlayın

    • Şimdi telefonunuzu bilgisayara USB kablosu ile bağlayın
    • Daha sonra indirdiğiniz programı açın, eğer başarılı bir şekilde telefonunuzu bağladıysanız otomatik olarak ekranda görülecek.
    • Şimdi Toolbox sekmesine gelin, burada alt kısımda One-click Root diye bir seçenek var, buna tıklayın ve rootlama işleminin bitmesini bekleyin

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Abi bazen o yöntem işe yaramıyabiliyor ama yardim1315 6 yıl önce
    • Odin ile rootlasa daha iyi olmaz mı? yardim1315 6 yıl önce
    • Aslında en mantıklısı gerekli root dosyalarını bulup Odin ile flashalamak o konuda haklısın @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • Ama Odin'i kullanmayı bilmeyenler için de farklı farklı alternatifler var, buda onlardan birisi :) @yardim1315 omercik 6 yıl önce