Android'de mobil veri kullanırken IP sabitleme nasıl yapılır?

Arkadaşlar Android telefonumda mobil veri kullanıyorum ve IP'nin sabit olmasını istiyorum nasıl yapabilirim. (Wi-Fi üzerinden değil mobil veri kullanırken)

Cihazım rootlu ve XPOSED kullanıyorum. VPN uygulamalarıyla veya No-IP gibi bir uygulamayla yapabilir miyim? Teşekkürler...

yasincelik yasincelik (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mobil IP adresini sabitleyemezsin. IP adresi bağlantı yaptığında servis sağlayıcın tarafından atanır ve onların IP politikası geçerli olur.

    Fakat dinamik DNS servislerinden yararlanabilirsin. Örnek: https://www.dynu.com/

    Dinamik DNS temel olarak şu şekilde çalışıyor: Öncelikle üye oluyorsun. Daha sonra uygulamayı telefonuna yüklüyorsun. Kullanıcı adı ve şifren ile giriş yaptığında sana şöyle bir adres verilyor: telefonum.dynu.com. Bu adres artık senin IP adreslerini temsil ediyor. Telefonun ip adresini öğrenmek istediğinde bu adresi kullanabilirsin. Ya da ip adresi isteyen bir uygulama olursa bu adresi yazabilirsin.

    alattin alattin (16999)