Android için en iyi antivirüs programı hangisi yada hangileridir?

Android telefonum için içinde her türlü koruma bulunan tam teşekküllü şöyle iyisinden bir program tavsiyesi istiyorum. Bir de, bazıları ücretsiz bazıları (isteğe göre) ücretli olabiliyor ya, bunların da ayrı ayrı önerisi olursa sevinirim. Sizce ücretli mi ücretsiz mi daha iyi olur kullanması? İşgörürlüğü nedir yani..

Öncelikli olarak özellikleri arasında, casus yazılımlara ve tehlikeli sitelere karşı koruma, internette gezinirken veya bir şey indirirken koruma, uygulama güvenlik kilidi, kaldırma işlemine karşı hırsızlığa karşı koruma, arka planda gereksiz çalışan uygulamaları kaldırma yani akıllı pil tasarrufu,  bunları barındıran bir uygulama olursa çok iyi olur. Yorumlarınızı bekliyorum lütfen

tutor tutor (17)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mobil cihazlarda verimli çalışan bir antivirüs programına henüz rastlamadım. Malwarebytes kullanıyorum.

    Mobil cihazlar PClere göre daha kapalı sistemler bu sebepten PC de olduğu gibi bütüncül bir koruma sağlayamıyorlar.  Mesela tarayıcı entegrasyonu vs söz konusu değil.

    Android platformu için önerim: Google play üzerinden sadece güvenilir ve bilinir uygulamalar indirin, doğrudan apk yüklemeyin.

    Mobil  cihazlar için şuanda antivirüs programları PC'deki kadar gelişmiş değil.

    Bir de şöyle bir durum söz konusu:  Google Play üzerindeki uygulamalar zaten Google tarafından bilinen antivirüs motorları ile taranıyor. Bu işlem düzenli yapılıyor.

    Google Play üzerinde zararlı bir uygulama tespit edildiğinde daha önceden bunu yakalayabilen bir antivirüs uygulaması olmuyor. Ancak tespit edildiğinde veritabanlarını güncelliyorlar. Google Play zararlı uygulamayı tespit edince de marketten kaldırıyor. Bu noktada bir sıkıntı var işte. Eğer özel apk yüklemiyorsan, indirmeleri sadece Google Play üzerinden yapıyorsan ve güvenilir (bilindik yayıncı tarafıdan yayınlanmış) uygulamalar dışında uygulama kullanmıyorsan mobilde antivirüs gerekli değil.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • İndireceğim antivirüs programını google play store'dan indireceğim zaten de, hangi virüs programı iyidir diye merak ediyorum. Verimli çalışmasından kastınız nedir tam olarak? Mesela bende şu an kaspersky var. ücretsiz sürümü, play storedan indirmiştim. Nedense yeterli koruyamadığı gibi bir algı oluştu bu ücretsiz sürümleri kullanırken, o yüzden ücret ödemek daha mı sağlıklı sonuç almaya yarar? Örneğin, Gerçek zamanlı koruma ve İnternet koruması vb birkaç şey daha kilitli. Kullanabilmek için lisans satın almam isteniyor. tutor 3 yıl önce
    • Antivirüs programında mutlaka gerçek zamanlı koruma olmalı. Malwarebytes 'da da ücretsiz olan sürümde bu kapalı. Bu özellik kapalıyken antivirüs kullanmanın bir anlamı yok. O yüzde satın almak mantıklı. Fakat ben mobil cihazlar için antivirüs uygulamalarının şuanda işe yaramadığını düşünüyorum.. bunun nedenini cevabıma ekliyorum. alattin 3 yıl önce
    • Anlıyorum çok teşekkür ederim önerileriniz için. İşte benim kafama takılan, örn verdiğim gibi internette bir youtube video dönüştürücü sitesine girdiğimde karşıma çıkabilecek virüs vb şeyleri nasıl önleyeceğimdi. Yada bir film sitesine girdiğimizde play'e basınca birden açılan reklam sekmeleri vb gibi.. tutor 3 yıl önce
    • @tutor web siteleri mobilde genelde apk indirme için yönlendirir. Bu apk ları yüklemezseniz sorun olmaz. Web sitesine girdim virüs bulaştı olmaz. İlla bir apk vs yüklemek gerekir. alattin 3 yıl önce

    @alattin arkadaşımızın'da dediği gibi android telefonlarda Antivirüs programları verimli çalışmıyorlar yani antivirüs programları virüsleri bulamıyorlar. Windows'da yani bilgisayarlarda virüsler belirli bir yazılım ile kodlanıyor ama andorid'de değişik değişik kodlama çeşitleri var ve android cihazlarda antivirüs programları o virüsü bulamıyolar.

    Bilgisayarlarda Crack vs. var korsan vs. ama Android cihazlarda google play'dan indiriyorsun uygulama bunun virüs olduğunu antivirüs programı nerden bilsin google play'da da bir antivirüs programı var ama virüsleri bulamıyor kendi içerisindeki. Zaten Android telefonlarda antivirüs programı var ve ek olarak Google play'da da var antivirüs programı ve halen daha bu virüsleri inceliyor Google play yani teker teker bütün uygulamaları inceliyorlar.

     Düzgün anlatabildim umarım

    darkcrak darkcrak (5170)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Kaspersky'ı kullan ben bir zamanlar onu kullanıyordum telefonumda. Ben demedim demiyecem telefonlarda antivirüs programları doğru düzgün virüs bulamıyor seni koruyamaz kapsamlı olarak yani googleden apk vs. indirirsen veya bilinmedik uygulamaları indirirsen yani yok telefonunu hızlandırır yok bedava para kazandırır gibi uygulamaları virüs bulmaz android deki antivirüa programları sadece belirli programları virüs buluyorlar @tutor darkcrak 3 yıl önce
    • Kime sorardan bunu derler sana @tutor darkcrak 3 yıl önce
    • Ayrıca telefonuna virüs bulaşsa da bidliğimiz bilgisayarda iyi olan antivirüs programları 90-100 virüs bulurken bilgisayarlarda telefonda o kadar virüs bulmaz yani tüm uygulamaları teker teker test etmiyorlar. Bilgisayarlara virüs bulaşması kolay olduğundan antivirüs programları bilgisayar üzerinde kendilerini geliştiriyorlar. Android cihazlara virüsler fazla bulaşmaz Google play store dışından uygulama indirirsen yani reklam çıktı telefonunda virüs var bunu indir silelim diyen bir reklama tıklarsan ve indirirsen virüsü kaparsın. @tutor ayrıca Google play bile yeni yeni anlıyor içerisindeki uygulamaların bazılarında virüs olduğunu. darkcrak 3 yıl önce
    • Umarım bunlar anlaşılır olmuştur @tutor darkcrak 3 yıl önce
    • Evet anladım, şu an mobilde de bilgisayarımda da kaspersky var. Bilgisayardaki için birkaç gündür uyarı çıkıyor lisans süresi doldu şeklinde. (Deneme sürümü) Sınırlı işlevsellik modu etkinleştirildi diyor. Tam işlevsellik modunda kullanmak için lisans satın alın veya etkinleştirme kodu girin yazıyor. Satın almalı mıyım? Bir de, mobildeki için de ücretsiz kullanmaya devam mı etmeli yoksa bir nevi biraz daha kapsamlılık açısından satın mı almalıyım tutor 3 yıl önce
    • Kaspersky antivirüs programını kendim de kullanıyorum ve gayet güzel bir yazılım yani gönül rahatlığı ile satın alabilirsin @tutor gayet iyi bir yazılım. darkcrak 3 yıl önce
    • Tamamdır öyle yapacağım, teşekkür ederim zaman ayırdığınız ve önerileriniz için tutor 3 yıl önce
    • Telefonun için de lisans alırsan daha fazla özellik açılacağından seni virüslere karşı korur ayrıca senin bilgilerimi çalmak istiyen web sitlerine karşı da korur @tutor darkcrak 3 yıl önce
    • Rica ederim @tutor başka bir sorun var mı bana her hangi bir yani bilgisayarın ile ilgili bir hata veya başka bir konuda bir soru darkcrak 3 yıl önce
    • Teknoloji ile ilgili olursa 😁 bazı kullanıcılar bizi doktor sanıyor @tutor darkcrak 3 yıl önce
    • Korona ile ilgili başlığı ben atmıştım bilgilendirme amaçlı. İnceleyecem o whatsapp sorununu. Kovulcan nereden @tutor darkcrak 3 yıl önce
    • Yordum biraz gece gece kusura bakmayın 🤔 tutor 3 yıl önce
    • Kusura bakmayin ama bazen telefonu root yaparsaniz Virus daha hizli bulasir ondan eger rootlu bi uygulama varsa bence bilgisayara emulator indir tavsiyem budurki telefonunu rootlama @tutor adils 3 yıl önce
    • Telefonu rootlarsan hem garanti dışı kalır cihaz hem de virüsün bulaşması daha kolay olur. @adils @tutor darkcrak 3 yıl önce
    • @tutor root yapmanı önermem bence araştırma bile nasıl yapıldığını darkcrak 3 yıl önce
    • Yok yapmam tutor 3 yıl önce
    • Zaten ben de onermem adils 3 yıl önce