Android Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

Meb sertifikası nedir?

Android cihaza Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

Android telefona Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

Android tablete Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Meb sertifikası nedir?

    Okullarda internet ağını ve ağ üzerinde yapılan paylaşımların güvenlliği, gizliliği ve olası tehditlere karşı bir önlem olarak geliştirilmiş bir koruma politikasıdır. Okul ve kurumlarda internete daha güvenli şekilde girilmesi amacıyla Meb Sertifikası hazırlanmıştır.

    Meb sertifikası okullardaki tablet ve akıllı tahtalara otomatik olarak eklenmiştir. Lakin okullarda kullanılan bilgisayar ve cihazlara el ile yüklenmelidir.

    Meb sertifikası yüklenmeyen bilgisayar ve cihazlarda Bağlantınız Gizli Değil hatası alınacak ve internet üzerinde işlem yapılması engellenecektir. Bu sebeple, Bağlantınız Gizli Değil hatası almamak için Meb sertifikası yüklenmelidir.

    Android telefon ve tabletlere Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

    Android cihazınıza Meb sertifikası yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Meb Sertifikası indir linkinden Meb güvenlik sertifikasını Android cihazınıza indirin.

    2. İndirilen dosyayı, Android cihazın İndirilenler bölümünde bulun.

    3. Dosyaya tıkladığınızda açılacak ekrana Sertifika adı olarak MEB_SERTIFIKASI yazın.

    4. Kimlik bilgisinin kullanımı seçeneğini de VPN ve uygulamalar olarak seçin.

    meb sertifikası indirme

    Tamam butonuna basarak Android telefonunuza, Android tabletinize Meb güvenlik sertifikasını yükleyebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)