Android Misafir Modu nedir, nasıl aktif edilir?

Android misafir modu nedir?

Android misafir modu nasıl kullanılır?

Android misafir modu nasıl aktif edilir?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android misafir modu nedir?

    Android misafir modu Android 5.0 ile gelen bir özelliktir. Android 5.0 öncesi sürümlerde bulunmaz.
    Android misafir modu özelliği aktif edildiğinde, cihazı kullanan kişi belli kısıtlamalar ile kullanır. Örneğin Android telefon misafir modunda iken fotoğraflar, rehber gibi verilere ulaşılıp ulaşılamayacağını, misafir modunda iken arama yapılıp yapılmayacağını da belirleyebilirsiniz.

    Android misafir modunu, Android telefonu başka birine vermeniz gerektiğinde, kişisel verilerinizin güvenliği için kullanabilirsiniz. Özellikle Android telefon çocuklara verileceği zaman kullanılması büyük yarar sağlar. Çocuğun Android telefonunuzdaki kişisel verilerinizi silmesi veya rehberinizden herhangi birini araması oldukça sık karşılaşılan ve önlenmek isteyen bir durumdur. Android misafir modu ile bu sorunun önüne geçilmiş olunacak.

    Android misafir modu açıkken yapılan işlemler kaydedilmeyecektir.

    Android misafir modu nasıl aktif edilir?

    Android misafir modunu aktif etmeniz, kullanmanız için en az Android 5.0 sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.

    Android 5.0 ve üzeri sürümlerde Android misafir modunu aktif etmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Menüler farklı telefonlarda farklı isimlere sahip olsa da benzer olacağından kullandığınız telefon için aynı yolu izleyerek Android misafir modu özelliğini bulabilirsiniz.

    1. Android telefonunuzda Ayarlar bölümüne girin.

    2. Ayarlar bölümünde Kullanıcılar başlığına tıklayın.

    3. Misafir kullanıcı eklemek için Kullanıcı Ekle butonuna basın.

    4. Misafir kullanıcı eklenecektir. Misafir Kullanıcıya tıklayarak aktif edebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)