Android tablete yüklenecek bir not alma programı var mı ?

Merhaba   android   tablete   yüklenecek,   gerektiğinde   leptopa   bağlayıp  alınan   notları   leptoptaki   word  sayfasına   rahatlıkla   aktarabilecek   bir   not  alma   (  yapışkan   not ,   not   def teri  word   sayfası,  gibi )    bir  programı    var mı  ?

Varsa   nasıl   bir   program    tavsiye    ederesiniz  ?

Rica   etsem    yardımcı   olurmusunuz .

mat7 mat7 (341)
8 yıl önce sordu

  • Eğer tavsiyeme uyarda Evernote kullanmaya başlarsan Web uygulamasınıda kullanabilirsin. Hatta kullanmalısın. Zira bunun vasıtasıyla tabletinden, bilgisayarından ve telefonundan uzakta dahi olsan internet ortamında herhangi bir PC'den (veya tablet, telefon vb diğer istemcilerden) özel notlarına kolaylıkla ulaşabilir yada tersi olarak Evernote uygulamalarına yeni notlar bırakabilirsin. Bu konu ile ilgili bilgi notunu ve Evernote Web Hesap Oluştur linkini mesajım sonuna ilave ettim. temmuz 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Evernote.. Bu konuda tartışmasız lider.. Bilgisayar uygulamasınıda bilgisayarına yüklersen Android ve PC'de koordineli çalışırlar; aralarında senkronizasyon olur.

Evernote android uygulaması (tıkla)

Evernote windows (tıkla)

Not: Tablet ve PC ile birlikte android telefonada yüklenirse aralarında üçlü koordinasyon ve senkronizasyon olur; tadından yenmez :) Ayrıca Web sayfasından login olarak bulut muhtevasınıda kullanabilirsin (Bunun için önce üye olmak gerekir elbette. Üyelik çok basit ve ücretsizdir).

Evernote'u Kullanmaya Başlama (tıkla)

Veya;

Evernote Web Hesap Oluştur (tıkla)

Not 2:

Senin esasen word biçimli sayfaya aktarmaya falan ihtiyacın yok. Zira Evernote notlar word belgelerinden çok daha kullanışlı. Bu sayfalarda istediğin değiştirrmeyi, ekleme çıkarmayı (metin, resim dosyası, grafik, video vs.) yapabilirsin. Arayüzde "Dosya" menüsünde Dışa Aktar var. Bu bir çeşit "farklı kaydet" oluyor. Orada 4 dosya biçimi mevcut ama senin istediğin Word Belgesi yok biçim olarak. Bence az önce belirttiğim sebeple buna gerek hissetmemişler. Ama sen illede Word belgesine aktarmak istersen;

1- Evernote notlarını sayfa muhtevasını kopyalayarak boş bir Word belgesi oluşturup ona yapıştırabilirsin (sonrada kaydedersin).

veya;

2- Evernote Dosya menüsünden  Dışa Aktar menüsünü açar, oradan üçüncü satırdaki "Web Arşivi (.mht) olarak dışa aktar" seçimini yapar ve dışa aktarımı (farklı kaydeme işini) .mht dosyası olarak -diyelim masaüstüne- yaparsın. Sonrada bu dosyanın aktardığın yerdeki ikonuna sağ tuş ile tıklayıp "Birlikte Aç" seçimi yapar, oradan Word belgesi olarak açma tercihinde bulunursun (sonrada kaydedersin)

"Demokrasilerde çareler tükenmez" :)

Güle güle kullan.

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce cevaplandı

  • Çok teşekkür ederim . Zahmetli bir cevap vermişsiniz çok sağ olun .Evet güzel bir programa benziyor . Hemen denemeye çalışacağım . Şuna tekrar sorabilirmiyim .. Notlarımı word sayfasına aktarabiliyorum ve düzeltmeler yapabiliyorum değil mi bu programla ? Yanlış anlamadım her halde ? mat7 8 yıl önce
  • Mesajımın altına bak :) temmuz 8 yıl önce
  • :) Baktım ve anladım :) kusura bakmayın dikkatimden kaçmış üzgünüm . Ve tekrar çok teşekkürler . Kolay gelsin iyi çalışmalar . :) mat7 8 yıl önce
  • :) temmuz 8 yıl önce

temmuz hocama katılıyorum. Evernote bu konuda çok başarılı bir yazılım.

brsozl brsozl (1961)