Android telefonda reklam virüsü

Samsung galaxy 3 telefonumda internete girerken sorun yaşıyorum, kablosuz veya mobil 3g ile bağlanırken reklam sitelerine yönlendiriyor, sadece play store a girebiliyorum. Sizin önerdiğiniz programları indirdim ama sonuç alamadım, virüsleri temizlemedi, mobil uygulama oldukları için bazılarını indiremedim mesele adwcleaner bulamadım mobil uygulamasını, önerebileceğiniz başka bir çözüm yolu var mı? Bunu sormak için kayıt oldum, yardımcı olursanız sevinirim.

orhanbakici orhanbakici (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adwcleaner maalesef android için yok.

    Android cihazlardaki reklam sorunu genelde yüklü olan uygulamalardan kaynaklanıyor.

    Reklamlarla karşılaşmaya başladığınızda yüklediğiniz bir program varsa onu kaldırın. Hiç ummadığınız bir program buna sebep oluyor olabilir.

    Özellikle Android sistem bakım, pil ömrü uzatma gibi yazılımlar kullanıyorsanız bunları kaldırın.

    Ayrıca Adsl modeminizde güvenlik açığı var mı kontrol edin, siz 3G'de de sorun var demişsiniz. Fakat eğer güvenlik açığı olan bir modem ile internete çıktıysanız telefonunuzdaki tarayıcıyı verilerine zararlı javascript kodları ilave edilmiş olabilir.

    Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir? buradan bilgi alabilirsiniz.

    • Telefona yüklü uygulamaları kaldırın, özellikle sistem bakımı, oyun vs gibi uygulamaları kaldırın.
    • Tarayıcı verilerini temizleyin.

    Bu işlemlerden sonra android telefonda reklam çıkmaması gerekiyor.

    hakan hakan (15394)