Android telefonumun 32-Bit mi 64-Bit mi olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Android telefonumun işlemcisi 32-Bit mi yoksa 64-Bit mi?

Android telefonumun işletim sistemi kaç bit?

Android telefonumun işletim sistemi 32-Bit mi 64-Bit mi nasıl öğrenebilirim?

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer sizde Android telefonunuzun işlemcisinin ve işletim sisteminin kaç bit olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki rehberimizden faydalanarak 32-Bit mi 64-Bit mi olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

    Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının birçoğu cihazlarını karıştırmayı, kişiselleştirmeyi ve yeni özellikler katmayı seviyor. İşte bu durumda Android dünyasında yeni şeyler keşfetmek isteyen veya sadece merak eden kullanıcılar telefonlarının 32-Bit mi 64-Bit mi olduğunu öğrenmek isteyebilir.

    Bizde bu yazımızda Android telefonunuzun işlemcisinin ve işletim sisteminin 32-Bit mi yoksa 64-Bit mi olduğuna bakacağız.

    Android telefonum 32-Bit mi 64-Bit mi?

    Android telefonum 32-Bit mi 64-Bit mi? Sorusunun cevabı için bu rehberimizde Google Play Store'da bulunan popüler Benchmark uygulaması Antutu Benchmark'ı kullanacağız.

    • İlk olarak Antutu Benchmark'ı Google Play Store'dan indirin ve kurun.
    • Daha sonra Antutu'yu çalıştırın ve alt menüden Info kısmına tıklayın.
    • Açılan bilgi ekranında Basic Info altında Android sürüm numaranızı ve kaç bit olduğunu göreceksiniz.
    • Android telefonunuzun işlemcisinin kaç bit olduğunu öğrenmek için ise aynı bölümde CPU altında Type bölümüne bakabilirsiniz.

    Tüm bu adımların sonucunda Android telefonunuzun kaç bit olduğunu öğrenebilirsiniz.

    brsozl brsozl (1961)