Angular form submit etmiyor

Merhaba okulda Angular öğreniyoruz. Bir form oluşturdum ama gönder butonuna dokununca formda hiç bir hareket olmuyor

Butonu şöyle oluşturdum

  <button mat-flat-button color="primary" type="submit">
   gönder
  </button>

bir örneğe bakarak yapıyorum ama ne yaptıysam veriler gönderilmiyor form öylece sanki hiç tıklamamışım gibi duruyor. Sorun ne olabilir?

1ogrenci 1ogrenci (9)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İlk kontrol etmen submit butonun <form> </form> etiketlerinin arasında olup olmadığı.

    Form kapanış etiketinin üzerine yerleştirebilirsin.

    Mesela

      <button mat-flat-button color="primary" type="submit">
       gönder
      </button>

    </form>

    gibi.

    Yine <form> etiketinde ngSubmit direktifi var mı kontrol et.

     <form [formGroup]="form" (ngSubmit)="onSubmit()">

    buradaki gibi.

    alattin alattin (16999)
    2 ay önce cevaplandı

    • evet form dışına yazmışım :(( 1ogrenci 2 ay önce
    • bir soru yazdım bakar mısınız ona da 1ogrenci 2 ay önce