AnkhSVN is already under version control hatasının çözümü nedir?

AnkhSVN ile commit yapmak istediğimde commint gerçekleşmiyor ve XXX.cs  is already under version control şeklinde hata alıyorum.

Projede commit yapmak mümkün olmuyor.

AnkhSVN  is already under version control hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AnkhSVN  is already under version control hatasının çözümü nedir?

    SVN client'da böyle is already under version control hatası alıyor ve Visual Studio üzerinden commit yapamıyorsanız şu adımları izleyin:

    1. Hata alınan dosyayı kopyalayın ve bulunduğu klasöre yapıştırın.
    2. xxx.-copy.cs adında ikinci bir dosyanız oluştu. Şimdi xxx.cs dosyasını silin.
    3. commit işlemini gerçekleştirin. Hatasız commit işlemi gerçekleşmiş olacak.
    4. Daha sonra xxx-copy.cs dosyasını tekrardan xxx.cs olarak adını değiştirin.
    5. Sağ tuşla tıklayın ve Subversion altından refresh statatus tıklayın.
    6. Şimdi commit işlemini tekrarlayın.

    Bu işlemden sonra proje normal olarak commit yapılabilir duruma gelecektir.

    alattin alattin (16984)