Antivirüs Security pro virüsü nasıl kaldırılır?

Antivirus Security Pro Virüsü Nasıl Temizlenir? Resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

Antivirus Security Pro  kendini antivirüs programı gibi gösteren sahte bir antivirüs görünümlü virüstür. Bilgisayara kurulduktan sonra Windows her açıldığında otomatik olarak başlatılır. Virüs  taraması yaparak birkaç tane virüs tespit ettiğini size iletir.  Bu sahte virüs uyarını dinleyerek virüsleri silmek istediğinizde programı satın almanızı ister.

Antivirus Security Pro  virüsü nasıl temizlenir aşağıda anlatılmıştır. Antivirus Security Pro virüsü temizleme adımları

  1. Bilgisayarı güvenli kipte açma
  2. RKill ile bellekte çalışan aktif Antivirus Security Pro  virüs dosyalarını etkisiz hale getirme
  3. Malwarebytes Anti-Malware ile Antivirus Security Pro  virüsünü temizleme
  4. Çifte kontrol için Dr.Web ile bilgisayarınızı tarama.
murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Antivirus Security Virüsü Pro Nedir?

    Antivirus Security Pro görünümde antivirüs gibi davranan fakat sizden para sızdırmayı hedefleyen  bir virüstür. Antivirus Security Pro  bilgisayara kurulduktan sonra antivirüs gibi bilgisayarınızı virüslere karşı tarar ve sözde virüsler bulun. Bu virüsleri temizlemek istediğinizde sizden Antivirus Security Pro  programını satın almanızı ister. Programı satın almak istediğinizde sizden kredi kartı gibi bilgilerinizi ister. Bu durum oldukça tehlikelidir.

    Sahte virüs taramasından sonra ekrana gelen mesaj şu şekildedir

    "Warning! Infected file detected.
    We strongly recommend activating full edition of your antivirus software for repairing threats.

    Warning! Network attack attempt detected.
    To keep the computer safe, the threat must be blocked."

    Gerçekte elbette bilgisayarınızda bir virüs taraması söz konusu değildir.

     Antivirus Security Pro virüsü Görev yöneticisi, kayıt defteri editörü gibi sistem araçlarının çalışmasını engeller. Ayrıca virüsü temizlemek için bir yazılım çalıştırmak istediğinizde buna aşağıdaki mesaj ile engel olur:

    Antivirus Security Pro 2014 Firewall Alert

    Warning! Infected file detected
    Location: File System
    Suspicious activity detected in the application notepad.exe to the behavior of the virus Win32/Conficker.X. For your security and to avoid loss of data, the operation of application cmd.exe has been temporarily restricted.

    Denetim masasından Antivirüs Security Pro programını kaldırmak istediğimde key istiyor ne yapmalıyım?

     Antivirus Security Pro  Key : AA39754E-715219CE girebilirsiniz

     Antivirus Security Pro  Key girdikten sonra kaldırma işlemine izin verecektir.

     Antivirus Security Pro virüsü  temizleme,  Antivirus Security Pro virüsü  kaldırma

    ADIM 1: Antivirus Security Pro virüsü  kaldırma - Bilgisayarı güvenli kipte açma

    1. Bilgisayaınızı kapatın.
    2. Bilgisayarınızı açın ve Windows ekranı gelmeden önce, POST ekranında, F8 tuşuna bas-çek yapararak Güvenli Mod gelene kadar bu hareketi tekrar edin.
      Güvenli Mod için F8 tuşuna basın.
    3. Windows Başlangıç menüsünü yakaladığınızda  Ağ desteği ile Güvenli Modu seçin.
      Ağ desteği ile güvenli mod
    4. Windows güvenli modda açılacaktır.

    ADIM 2: Antivirus Security Pro virüsü  kaldırma - RKill ile bellekte çalışan aktif Antivirus Security Pro  virüs dosyalarını etkisiz hale getirme

    Bilgisayarınız güvenli modda çalışıyorken pek çok özellik devre dışı bırakılır. Antivirus Security Pro virüsü temizleme işleminde Ram'de bulunan aktif virüslü dosyaları durduracağız. Bunun için ücretsiz Rkill programından yararlanacağız.

    Rkill nedir detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

    1. RKill indir adresinden RKill'i indirin.
    2. RKill'i çalıştırın. Rkill.exe iki kere tıklayın. Rkill, Bellekte çalışan Antivirus Security Pro virüs dosyalarını etkisiz hale getirecektir.
      RKill Nedir? RKill Nasıl Kullanılır? - RKill  Çalıştır
    3. Rkill çalışmasını bitirdiğinde ekrana, Malware taramasını şimdi yapabileceğinize dair bir uyarı mesajı gelecektir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Malware taraması sonu
    4. Son aşamada RKill ekrana tarama raporunu çıkartabilir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Log ekranı
    5. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmadan malware taraması yapmanız gerekir.
    6. Malwarebytes  Anti-Malware nedirMalwarebytes  Anti-Malware nasıl kullanılır? linkinden Malware nasıl temizlenir öğrenebilirsiniz.

    ADIM 3: Antivirus Security Pro virüsü  kaldırma - Malwarebtyes Anti-Malware ile Antivirus Security Pro  virüsünü temizleme

    Antivirus Security Pro virüsünü temizlemek Malwarebytes Anti-Malware yazlımını kullanacağız.

    Malwarebytes  Anti-Malware nedir? Malwarebytes Anti-Malware nasıl kullanılır? detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Malwarebytes Anti-Malware yazılımını  buradan indirebilirsiniz.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes Anti-Malware ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Performa a full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır. Antivirus Security Pro virüsüne ait dosyalar tespit edilecektir.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama
    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes Anti-Malware  işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama
    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın. Antivirus Security Pro virüsüne ait dosyalar Malwarebytes Anti-Malware tarafından bulunup silinecektir.
    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    ADIM 4: Antivirus Security Pro virüsü  kaldırma - Antivirus Security Pro virüsü temizleme çifte kontrol için Dr.Web ile bilgisayarınızı tarama.

    Dr.Web ücretsiz ve kurulum gerektirmeyen bir antivirüs programıdır. Antivirus Security Pro virüsü temizleme işleminde son aşama Dr.Web ile bilgisayarınızı virüslere karşı taramak olacaktır. Dilerseniz daha sonra Norton Power Eraser ile de bir virüs taraması gerçekleştirebilirsiniz.

    1.  Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    murat murat (12492)