AppLaunch.exe nedir?

Görev yöneticisini açtığımda  AppLaunch.exe adlı bir dosya görüyorum. Zaman zaman işlemci kullanımı %100'e varıyor.  AppLaunch.exe virüs mü?  AppLaunch.exe nedir? Silsem herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Bilgisayarımda Windows 7 yüklü.

MuratUncu MuratUncu (149)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    applaunch.exe Microsof .NET Framework tarafından kullanılan Microsoft'a ait bir uygulamadır.

    Microsoft .NET ClickOnce teknolojisinin bir parçasıdır.

    .NET ClickOnce bir web sitesindeki linki tıklayarak bir uygulamayı çalıştırmayı veya yüklemeyi mümkün kılar.

    AppLaunch.exe  sürekli çalışır halde değildir. Eğer sürekli Görev yöneticisi içerisinde görüyorsanız, bu bir virüs veya Malware olabilir.

    Arada bir rastlıyorsanız bunu sorun etmemelisiniz. AppLaunch.exe  sabitdiskiniz üzerinde C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319 gibi bir yolda bulunur. Sizde çalışan framework'n versiyonuna göre bu yol değişebilir.

    AppLaunch.exe  dosyasını sağ tuşla tıklayıp özelliklerine girerseniz Microsoft .NET ClickOnce Launch Utility açıklaması görmelisiniz.  Güncellemeleri yapılmış .net framework 4.0 versiyon yüklü bir Windows 7 64 bit işletim sisteminde AppLaunch.exe dosya boyutu 99,9 KB (102.320 bytes) olmalıdır.

    Yine de virüs olduğunu düşünüyorsanız bilgisayarınızı bir virüs taramasından geçirebilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)