Apple iOS 10 işletim sistemi yayınlandı, iOS 10 'un özellikleri nelerdir?

Apple iOS 10 özellikleri nelerdir?

Apple iOS 10 final sürümü çıktı mı ?

Apple iOS 10 final sürümü özellikleri nelerdir?

Apple iOS 10 neler değişti?

iOS 10 hangi telefonlara verilecek?

Apple iOS 10 güncellemesi alacak telefonlar hangileri?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Apple Türkiye saatiyle 20:00 da iOS 10 işletim sisteminin kararlı sürümünü yayınladı. iOS 10 işletim sistemi bugüne kadar ki en büyük boyutlu işletim sistemi oldu. iOS 10 işletim sisteminde irili ufaklı pek çok düzenlemeye gidilmiş.

    Kullanıclar ister iTunes üzerinden, ister Telefon üzerinden güncelleştirmeyi yapabilir, iOS 10 işletim sistemini kullanabilirler.

    Hangi Apple telefonları veya tabletleri iOS 10 güncellemesini alacak ?

    • iPhone 5 ve iPhone 5'ten sonra çıkan tüm iPhone cihazları
    • iPad Pro 12.9 "
    • iPad Pro 9.7 "
    • iPad Air 2 ve 3
    • iPad 2, 3.nesil ve 4.nesil
    • iPad mini ve sonrası

    Apple iOS 10 final sürümü özellikleri nelerdir? Apple iOS 10 neler değişti?

    iOS 10 ile yapılan değişiklikleri maddeler halinde yazarsak sanırım daha anlaşılır olacak.

    • Kilit Ekranı: Kilit ekranı arayüzü biraz değişmiş.Değişen ekrana widgetler ekleyebilir hale gelmiş.Ayrıca 3D Touch özelliğini bu widgetler üzerinde kullanabileceğiz.3D Touch iPhone 6 ve sonrası için telefonlarda kullanılan dokunma şiddetine göre değişiklik gösteren özellikler sunabiliyor.
    • Siri: Siri uygulamasının geliştirilmemesi zaten beklenemezdi.Ayrıca Siri artık iPhone harici 3.parti uygulamalar ile de çalışabilecek.Örneğin Facebook ve WhatsApp
    • HomeKit: Bu özelliğin şuan için çok kullanılmıyor ama gelişen teknoloji ile kullanım sayısı artabilir.HomeKit özelliğinin artık bir uygulaması mevcut. Evin kapısını açma, perdelerini kapatmak, ışıklarını açmak vs.. gibi işlemleri bu uygulama üzerinden yapabileceksiniz.Tabi her evde geçerli değil bu durum :) Bunun için akıllı eviniz olması gerekiyor.
    • iMessage: Geliştirildi.iMessage üzerinden animasyon, çizim gibi mesajlar gönderilebilecek.
    • Apple Müzik: Müzik uygulamasında hem görsel hem de özellik olarak değişiklikler söz konusu.

    gibi daha birçok özellik iOS 10 ile değişmiş durumda.iOS 10 boyutu büyük ve kapsamlı bir güncelleştirme içeriyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)