Apple Kimliği devre dışı bırakıldı

Merhaba,

iphone 5 kullanıyorum. Bu sabah App Store'dan bişiler indirmek istediğimde "Apple Kimliği devre dışı bırakıldı" şeklinde hata almaya başladım. Apple Kimliği devre dışı bırakıldı hatasını niye alabiliyor olabilirim? Düne kadar bir sorun yoktu. Apple Kimliği devre dışı bırakıldı hatasından sonra  AppStore'dan indirme de yapamaz oldum.

Apple Kimliği devre dışı bırakıldı hatasını nasıl çözerim?

emel emel (67)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Apple Kimliği: 'Bu Apple Kimliği güvenlik nedeniyle devre dışı bırakıldı'  (This Apple ID has been disabled for security reasons) şeklinde hata almanızın bir kaç nedeni olabilir.

    Apple Kimliği (Apple Id) hesabınızın parolası bir çok kez yanlış girilirse Apple Kimliğiniz otomatik olarak devre dışı bırakılır.

    iClound veya iTunes Store gibi uygulamalarını kullanmak isterseniz şu hataları alabilirsiniz:

    • Bu Apple kimliği güvenlik nedenlerinden dolayı etkisizleştirildi
    • "Çok kez giriş denemesi yapıldı"
    • "Güvenlik nedeniyle hesabınız devre dışı bırakıldığı için giriş yapamıyorsunuz"
    • "Bu Apple kimliği güvenlik nedenlerinden dolayı kilitlendi"

    Apple Kimliği devre dışı bırakıldı Çözüm

    Apple Kimlği Hesabınızın parolasını sıfırlayın

    Hesabınız güvenlik nedeniyle devre dışı bırakıldıysa sıfırlamak ve devre dışı bırakılan servislere erişimi geri kazanmak için iForgot (iforgot.apple.com) adresine gidin.

    Ayrıca, uyarı mesajındaki Parolayı Sıfırla veya Parolamı Unuttum düğmelerini de tıklayabilirsiniz.

    iCloud kullanıcısı iseniz Apple Kimliğinizi girmeniz istendiğinde mutlaka e-posta adresinizin tamamını yazın. Örneğin, kullaniciadi@uzmanim.net, uzmanim.Net@mac.com veya uzmanim.Net@icloud.com.

    pelinny pelinny (863)