Arkadaşlar ben wi-fi mac adres engeleme yaptım ama yabancı formatlı formatli telefon kulandigi için olmuyo bi care soyleyin bana

Arkadaslar ben wifi den maç adres engeleme yaptım giren kişinin telefonu formatlı oldugu için hata veriyo acil

kullanici634958 kullanici634958 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    O zaman MAC Engelleme yerine sadece belirli MAC adreslerinin girişini sağlasan ?

    MAC Adreslerini kabul et dedikten sonra wifi'ye girilmesini istediğin MAC adreslerini yaz, örneğin kendi telefonun olur, ancak bu listeye o dediğin kişiyi yazma.

    hydra hydra (3802)
    3 yıl önce cevaplandı

    • linux gibi sistemlerde iki dk mac adresi degiştirilebiliyor buna engel olur mu ? krsn 3 yıl önce
    • Teknik bilgisi iyi olan biri 'ARP poisoning' yaparak internete erișe bilir. genius 3 yıl önce
    • az önce macchanger kullandım wifi kartında mac degişiyor ama modem arayüzünde aynı live olarak kullandım belki sorun ordandır ARP poisoning MITM saldırısı için kullanılmıyor mu ? @genius krsn 3 yıl önce
    • Benim teorim böyleki, eğer biri filtrelemenin dışındaki yani internete erişimi olan bir cihazın MAC adresi ve İP adresini öğrenirse, MAC ve İP kayıtı yapan ARP protokolüne kaba küvvet yaparak kendisini aslında filtirleme dışında olan cihaz olduğunu bildirerek internete erişe bilir. Basit olarak, Emre Mehmetin İP ve MAC adresini öğrenirse ARP protokolüne sürekli olarak ben Mehmetim yazan pakatler gönderir ve protokol onu artık Mehmet olarak bilir. Tabii bu ARP kullanan sistemler için geçerlidir. Ayrıca böyle filtrleme yaparak interneti kapatmayı ben kullanışlı bulmuyorum. genius 3 yıl önce