asp C# dilinde Üyelik

1-Üye Olan Kişinin Emailline link Gitsin linke tıklayınca Üyeligi aktif olsun.... bu işlemi Nasıl Yapabilirim

e3e3e3 e3e3e3 (15)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Teorisini anlatayım,

    Veritabanı şu şekilde tasarlanmalı:

    [UyeTablosu]

    +Id(int)
    +AktivasyonKodu (Nvarchar olabilir)
    +AktifMi (Bit)

    Üyelik işlemi bittğinde yukarıdaki tabloya kullanıcı bilgileri kaydedilir, AktivasyonKodu tekil ve benzersiz bir değer olarak üretilmelidir. C#'da GUID değeri ile oluşturabilirsiniz.

    Bilgiler kaydedildikten sonra kullanıcıya http://sitem.com/aktivasyon.aspx?kod=[Üretilen AktivasyonKodu]

    Şeklinde link gonderilir.

    aktivasyon.aspx URL üzerinden gelen aktivasyon kodunu alır ve veritabanında bu değere karşılık gelen bir kayıt varsa ve aktif edilmemişse bunu aktif edecek bir sorgu çalıştırır.

    Bu şekilde C#, Asp.net ile üye aktivasyonu yapılabilir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      kardeş Kodları Yzdım Yaptımda Hata Alıyorum smtp.Send(msg) bburadan Tam olarak yazdım kodları hata şudur

      An exception of type 'System.Net.Mail.SmtpException' occurred in System.dll but was not handled in user code

      Additional information: SMTP sunucusu güvenli bir bağlantı gerektiriyor veya istemcinin kimliği doğrulanmadı. Sunucu yanıtı şöyleydi: 5.7.1 Client was not authenticated

      e3e3e3 e3e3e3 (15)