ASP.NET CKFinder'a resim yüklerken resim adının değiştirilmesi problemi

Merhaba,
CKFinder ile file browser kullanıyorum. Ama bir sorunum var.
Yükleme sırasında dosya adı Türkçe biçiminde kaydedilmiyor.

Dosyayı adını değiştirerek yüklemek istiyorum. Herhangi bir Replace yöntemi uygulanabilir mi?
Veya CKFinder'ın kendine ait bir ayarı var mıdır, config.ascx üzerinde bir işlem yapılabilir mi ?

Örneğin;
Dosya adı: türkçe karakter sıkıntısı.jpg,
Değiştirilen isim: turkce-karakter-sikintisi.jpg

Teşekkür ederim.
Kolay gelsin.

mehmethamid mehmethamid (16)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CKFinder eklentisini kullanmadım fakat sunucu tarafında, gelen dosya adındaki Türkçe karakterleri Regex ile değiştirebilirsiniz.

    Veya eğer dosya adı önemli değilse, Guid ile random dosya adı oluşturabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Sunucu taraflı derken IIS'i mi kastediyorsunuz ? Hangi durumda bu yapılabilir ? Normal bir file upload aracı kullansam dosya adına bir replace fonksiyonu uygulanabiliyor. Ama böylesi harici bir file browser kullanma ihtiyacı olunca müdahalesi zor oluyor. Teşekkürler. mehmethamid 7 yıl önce
    • Kaynak kodları mevcutsa FileUploadCommandHandler.cs içindeki sFileName değişkenine istediğiniz adı atamak yeterli yazıyor SO'da. @mehmethamid alattin 7 yıl önce
    • @alattin teşekkür ederim. bu yöntemi deneyeceğim. mehmethamid 7 yıl önce
    • @mehmethamid sonucu bildirirsin alattin 7 yıl önce
    • @alattin cevabı geç verdim ama yine de fikir versin de belirtmek istedim. bahsettiğim yönde bir çözüm bulamadık. FileUploadCommandHandler.cs içerisindeki fonksiyonların dikkate alınmadığını fark ettik, düzeltemedik de. bunun yerine ckfinder'ın son sürümlerinden birini kullandık. dosya adını repace edemedik ama, yükleme esnasında türkçe karakteri problemi yaşamıyoruz artık. teşekkür ederim, kolaylıklar dilerim. mehmethamid 7 yıl önce
    • @mehmethamid bulduğun çözümü paylaştığın için teşekkürler. Mutlaka birine fayda sağlayacaktır. alattin 7 yıl önce