ASP.NET E-mail black list hatası

Transaction failed. The server response was: Either your sender/recipient address or your IP address is in my blacklist

Merhaba , yaptığım sistemden otomatik mail göndermeye çalışırken yukarıdaki hatayı aldım. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim bir fikri olan var mıdır.

enoua enoua (108)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sorunu mail sağlayıcımıza ulaşarak çözdüm. Onlar karalisteye almış.

    enoua enoua (108)
    9 yıl önce cevaplandı

      selam  giremediğinniz siteden gelen mesajda  karalisteye alındığınız yazıyor  çözümü ise  ip adresini değiştirip girersiniz gerçek    vnp   poroğramı indirin netten girersiniz kolaygelsin

      emir38 emir38 (-4995)
      9 yıl önce cevaplandı

      • şöyle ki bu bizim sitemiz. normal bir şekilde girip işlem yapamıyor muyuz. enoua 9 yıl önce
      • sana gelen mesaj bu şekilde yazıyor emir38 9 yıl önce

      Bu hatayı aldığın uygulama sunucun lokalinse,  uygulaman sunucuda değilde lokalde çalıştırıyorsan bu hata normal olabilir.

      Kullandığın ISP'nin IP blokları engellenmiştir. Uygulamayı sunucuya attığında sorun olmayacaktır.

      Örnek vermek gerekirse, ISP'niz TT NET ve lokalde çalıştırdığınız uygulama ile mail atmak istiyorsunuz.

      Muhtemelen TT NET IP'si mail server'ın kara listesindedir.

      Bazı durumlarda ADSL modemi kapatıp açmak sorunu çözebilir. Bir ihtimal alacağınız yeni IP liste dışıdır.

      Genelde mail serverlar, lokal bilgisayarların mail sunucu olarak çalıştırılma ihtimaline karşı, internet servis sağlayıcıların kullanıcılarına dağıttığı ip bloklarını engellerler.

      murat murat (12492)