Asp.Net MVC 'de TextBoxFor içinde Tarih nasıl formatlanır?

Asp.Net MVC 'de gelen DateTime türündeki veri TextBoxFor ile nasıl formatlı şekilde görüntülenir?

TextBoxFor içinde ToShortDateString kullanmak mümkün mü?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net MVC 4'den itibaren TextBoxFor içindeki veriyi formatlamak mümkün. Eğer gelen veriniz DateTime türünde ise ve siz bunu ShortDateString olarak ekrana getirmek istiyorsanız o zaman aşağıdaki gibi TextBoxFor ifadesi kullanabilirsiniz.

    @Html.TextBoxFor(m => m.KayitTarihi, "{0:dd/MM/yyyy}")

    Bu şekilde tarih veriniz 31.10.2000 kısa tarih şeklinde görüntülenecektir.

    alattin alattin (16999)