Asp.Net MVC Layout içinde Controller adına nasıl erişirim?

Merhaba arkadaşlar,

C# .NET üzerinde Layout üzerinde if kontrolü ile eğer şu controller üzerinde isen şunu yap bunu yap tarzında bir işlem gerçekleştirmek istiyorum fakat bulunduğum controllerı herhangi bir şekilde alamadım. Bunu url üzerindende yapabilirdim fakat pek mantıklı olmaz. Kesin controlleri alabileceğim bir methot vardır.

Yardımcı olursanız sevinirim.

kadirgunhiz kadirgunhiz (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Layout içinde  Controller adını bulmak için şunu deneyebilirsin:

      @{
      var controller =
      HttpContext.Current.Request.RequestContext.RouteData.Values["Controller"].ToString();
       }

    alattin alattin (16999)