Asp.Net MVC: The name 'ViewBag' does not exist in the current context

Asp.Net MVC 4 uygulaması local bilgisayarsa çalışırken sayfaları publish edip sunucuya gönderdiğimde

The name 'ViewBag' does not exist in the current context hatası alıyorum.

Hatanın tamamı şu şekilde:

Server Error in '/' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

 Compilation Error
Description: An error occurred during the compilation of a resource required to service this request. Please review the following specific error details and modify your source code appropriately.

Compiler Error Message: CS0103: The name 'ViewBag' does not exist in the current context

 Source Error:

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sunucuyu doğru şekilde yapılandırdıysanız

    Asp.Net MVC: The name 'ViewBag' does not exist in the current context hatası almanızın nedeni Views klasörünün altındaki web.config dosyasını sunucuya yüklememiş olabilirsiniz.

    Asp.Net MVC'de Views klasörü altında web.config dosyası yoksa The name 'ViewBag' does not exist in the current context hatası alınacaktır.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      ömrümde ilk defa bi forum sayfasına yorum atıyorum kardeşim helal olsun problemi 2 gündür çözemiyordum gözümden kaçmış orayı nasıl değiştirdiysem artık @alattin

      ramco123 ramco123 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • işine yaramasına sevindim. 6 yıl geçmiş. Vakit ayırıp yorum yaptığın için teşekkür ederim. alattin 3 yıl önce