Asp.net site windows 2003 sunucuda yavaşlama sorunu

.net 4.0 ile yapmış bulunduğum sitem localde hızlı çalışmasına rağmen sunucuya attığım zaman 1 1.30 dk bekliyor sonra bir anda açılıyor.Projeyi baştan oluşturmama rağmen yine hata devam etti neler tavsiye edersiniz bu konuda ?

herolife herolife (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Asp.net uygulaması sunucuda yavaş çalışıyorsa ilk yapmanız gereken sunucu loglarını incelemeniz.

    Sunucunuz ile ilgili biraz daha bilgi verseydiniz iyi olacaktı. Event Viewer'a erişme şansınız var mı?

    Uygulamanız ile ilgili hata oluşuyor mu bunu olay görüntüleyiciden kontrol edebilir misiniz?

    Uygulama çalışırken sunucu kaynakları ne durumda, ram işlemci durumu nasıl?

    Bu kadar performans sorunu yaratmasada web.config içinde debug'ı kapattığınızdan emin olun (debug=false)

    SQL Server ya da başka veritabanına bağlantı kullanıyorsanız bu sunuculara olan erişim hızınızı kontrol edin.

    11 dakika korkunç bir rakam, kesinlikle sunucu tarafında bir sorun olduğu ortada. Yukarıda yazdıklarım performansı iyileştirir ama asıl sorun paylaşımlı hosting kullanıyorsanız, sizinle aynı sunucuda olan başka bir sitenin sunucu kaynaklarını tüketiyor olması da olabilir.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

      sunucu server 2003 11 dakika değil 1 dakika bir buçuk dakikada felan açılıyor.Veritabanına erişim hızını kontrol ettim boş projede hızlı çekiyor.Uygulamanın eski bir sürümü şu anda stabil çalışıyor.Eventwiever a nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum sunucuya uzaktan bağlanma şansım var.

      herolife herolife (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • bu arada siteyi başka bir sunucuya kurdum orda hızlı açılıyor ve çalışıyor.Ama bu sunucuya attığım zaman 1 dakka felan bekliyor açılırken. herolife 8 yıl önce
      • Control Panel > Administrative Tools > Event Viewer altında asp.net ile ilgili hatalar varsa görülebilir. Ayrıca şuanki sunucuya erişiminiz varmış, siteye istek gönderdiğinizde işlemci ve ram kullanımı ne durumda? alattin 8 yıl önce
      • İşlemci ve ram durumunada bakayım ona göre görüşelim inşaAllah. herolife 8 yıl önce
      • yazılımda ip kontrolü yaptırıyordum bunun için bir site üzerinden sorgulama yapıyordum.O yavaşlatmış sorunu buldum Allah razı olsun herolife 8 yıl önce
      • Sorunu çözebilmenize sevindim. alattin 8 yıl önce