ASP.NET Tagleri Hakkında

Merhaba,

ASP.NET'te ne zaman yeni bir sayfa eklesem asp tagleri çıkmıyor. Zamanla kendi düzeliyor ama herşeyi elimle yazıyorum. Sebebi nedir acaba?

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu zaman zaman benim de başıma gelen bir durum.

    Öncelikle Visual Studio güncellemelerini yaptığınızdan emin olun.  Visual studio güncell olsun.

    Visual Studio uygulamasını kapatın ve proje dinizindeki  <ProjeAdi>.v12.suo dosyasını silin.

    Suo dosyası visual studio tarafından otomatik yaratılır ve proje ile ilgili kullanıcı seçenekleri saklar. Bazen bu dosyadaki sorunlar otomatik tamamlama ve etiketlerin hatasız görüntülenmesini engeller.

    Diğer bir çözüm Visual Studio'yu resetlemek

    Tools > Import and Export Settings > Reset all settings yolu ile Visual Studio'yu resetleyebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler, bir daha yaşadığımda deneyeceğim. Eminim işe yarayacaktır. paristanbulima 8 yıl önce