ASP.NET toplu mail gönderme problemi

Merhabalar, yazdığım uygulama ile asp.net aracılığıyla SMTP mailler gönderiyorum. Fakat mail göndereceğim kişi sayısı üç hanelilere çıktı mı problem yaratıyor. Asp.NET ile mail göndermenin başka bir yolu var mı . toplu mail göndereceğimiz zaman nasıl bir çözüm bulabiliriz.

enoua enoua (108)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mail sunucu kendi sunucunuz mu?

    Bu tip toplu gönderimleri yaparken kendi sunucunuz üzerinden yapmak çok doğru olmuyor.

    Bir zaman sonra gönderileriniz spam'e düşmeye başlıyor.

    MailChimpConstant Contact gibi toplu mail gönderme hizmeti veren şirketlerden faydalanmanızda yarar var. Size bu şirketler birer API sağlayabiliyorlar ve uygulamanız sorunsuzca bu API'leri kullanarak mail gönderebiliyor.

    Yaşadığınız sorunun kaynağı kullandığınız mail sunucu olabilir. Kendi mail sunucunuzu kullanıyorsanız hızlı cevap veremediği içi uygulamanız hataya düşüyor olabilir.

    ASP.Net ile toplu mail göndermenin en doğru şekli yukarıda bahsettiğim gibi bir şirketin API'sini kullanmak.

    Toplu mail gönderimlerinde kendi mail sunucunu tercih ettiğinizde bir süre sonra gönderilerinizde spam sorunu yaşamaya başlayacaksınız. Ayrıca geri dönen mailleri takip etmek vs gibi bir sürü zahmetli ve sıkıntılı yanı var.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba, superonline mail altyapısını kullanıyoruz. O altyapıyı kullanırken bu mail kaynaklarını nasıl kullanabiliriz kısa bir bilgi verebilmeniz mümkün müdür ? enoua 9 yıl önce
    • Eğer Superonline sunucularını kullanıyorsanız zaten günlük ve tek seferlik gönderim kotanız vardır. Örneğin size günde 250 mail gönderimi izni verir. Bunun üzerine çıkmanıza izin vermez. Ya kendi mail sunucunuzu kuracaksınız, bir VPs veya kiralık sunucu üzerine ya da yukarıdaki şirketlerden hizmet alacaksınız. Normal bir hosting firması paylaşımlı hosting veya kendi mail sunucusu üzerinden toplu mail gönderimine izin vermez. Her hesabın belli bir limiti vardır. Genelde bu günlük 250 mail civarındadır. Bu rakamı superonline'den ögrenebilirsiniz. Eğer göndereceğiniz rakam 1000 ve üzeri ise ayrıca düzenli gönderim yapacaksanız bu hizmeti yukarıda linki olan şirlketler üzerinden yapmanız çok daha doğru olur aksi takdirde sürekli spam vs gibi işler ile uğraşırsınız sağlıklı yürümez. murat 9 yıl önce
    • Peki normal mailleri superonline da tutup sadece bu siteyi bu sunucular üzerinden çalıştırabilir miyiz ? enoua 9 yıl önce
    • Zaten bu şekilde olacak. Bahsettiğim servisler size bir smtp sunucu verecekler veya bir API sağlayacaklar. Sizin normal maillerinizde bir değişikliğe gerek yok. Siz sadece uygulamanızda bu API veya size verilen smtp bilgilerini kullanacaksınız. murat 9 yıl önce