Asus Zenfone 3 nasıl sıfırlanır ? Asus Zenfone 3 hard reset nasıl atılır?

Asus Zenfone 3 nasıl reset atılır?

Asus Zenfone 3 hard reset nasıl atılır?

Asus Zenfone 3 telefonu nasıl sıfırlarım?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefona Reset atmak, sıfırlamak sonucunda ne olur? Ne işe yarar?

    Telefona sıfırlama veya reset işlemi yaptığınızda telefonu aldığınız ilk günkü haline geri döner.Buna fabrika ayaları da denir.

    Telefonumuzu neden resetleriz?

    • Telefonunuz yavaşladığında
    • Telefonunuzun şifresini unuttuğunuzda
    • Telefonunuzu virüs bulaştığında
    • Ya da telefon üzerine yaşadığınız android kaynaklı sorunlar yaşadığınızda

    gibi sorunlar nedeniyle telefonlara genelde resetleme işlemleri yapılır.

    Telefona sıfırlama, reset işlemi sonucunda telefonunuz ilk günkü haline geri döneceğinden tüm uygulama ve varsa sorunlardan arındırılmış şekilde olacaktır.Bu sayede telefonunuzda performans artışı sağlanacaktır.

    Telefona iki şekilde sıfırlama, reset işlemi uygulayabilirsiniz.Bunlardan birincisi Telefonun ayarlar bölümünden yapılan sıfırlama, İkincisi de Telefonu kapattıktan sonra Recovery bölümüne girerek yapılan sıfırlama işlemidir.Recovery bölmünde yapılan sıfırlama işlemine Hard Reset de denir.Eğer telefon ayarlar bölümüne ulaşamıyorsanız(örneğin şifre unutma durumlarında) Recovery bölümünü kullanabilirsiniz.

    Asus Zenfone 3 Ayarlar bölümünü kullanarak sıfırlama işlemi

    1. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelin.
    2. Ardından Yedekle ve Sıfırla bölümüne gelin.
    3. Ardından Fabrika Ayarlarına Sıfırla yazısına tıklayın.
    4. Ardından Telefonu Sıfırla diyerek sıfırlama işlemini bitirin.

    Bu işlemden sonra telefonunuzda sıfırlama işlemi başlayacaktır.Telefon yeniden başlayacak ve ilk alındığı günkü haline geri dönecektir.Telefon üzerinde hesap tanımlama Wi-Fi seçme gibi klasik işlemleri yapmanız gerekir.İlk açılış süresi uzun sürebilir, sabırla bekleyiniz.

    Asus Zenfone 3 Recovery Bölümünü kullanarak sıfırlama işlemi (Hard Reset)

    1. Telefonunuzu kapatın.
    2. Telefonunuzda Sesi Azalt tuşuna basılı tutarken Güç (telefonu açma) tuşuna basın.
    3. Asus logosu göründükten sonra parmaklarınızı çekin.Ardından Recovery bölümü açılacaktır.
    4. Menü üzerinden Sesi Azalt tuşu yardımıyla Wipe data/factory reset bölümüne gelin ve Güç tuşu ile seçin.
    5. Ardından tekrar Sesi Azalt tuşu ile Yes delete user data seçeneğine gelin ve Güç tuşu ile onaylayın.
    6. Şimdi telefonunuzu resetlemiş oldunuz.Ana menü üzerinden Sesi Azalt tuşu ile reboot system now yazısına gelin ve Güç tuşu ile onaylayın.

    Bu işlemden sonra telefonunuzda sıfırlama işlemi başlayacaktır.Telefon yeniden başlayacak ve ilk alındığı günkü haline geri dönecektir.Telefon üzerinde hesap tanımlama Wi-Fi seçme gibi klasik işlemleri yapmanız gerekir.İlk açılış süresi uzun sürebilir, sabırla bekleyiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)