ATI HD5450 Ekran Kartı Problemi

Sıfır aldığım pc içerisinde ATI HD5450 1gb ekran kartı ile geldi. Bütün driverlar güncel olmasına rağmen kullanım esnasında birden ekran karışıyor görüntü birbiri içerisine giriyor, birkaç saniye sonra düzeliyor ve sağ alt köşede saatin orada "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu." bildirimini alıyorum.

Durumu daha net anlamanız için kısa bir video çekip youtubea ekledim:

https://www.youtube.com/watch?v=N75muHRjP7w

İşletim sistemi Win7 ultimate 64bit sp1

İntel Core i7 640LM 2.13ghz / 4mb cache

8gb DDR3 ram /1333mhz

Monitör olarakta Acer 21,5" Full Hd Led Monitor kullanmaktayım.

3-4 gündür araştırıyorum. Bütün güncel driverları yükledim. DirectX in en güncel versiyonunu yükledim. Problemi nasıl çözebilirim?

ucanmoruk ucanmoruk (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Siz yapılacak her şeyi yapmışsınız. İşletim sisteminin de güncel olduğunu düşünüyorum.

    Videoyu izledim. Daha çok bir donanım sorunu gibi görünüyor.

    Bilgisayar sıfırmış.  Hiç vakit kaybetmeden aldığınız yere götürün.  Ekran kartınızda donanımsal bir sorun görünüyor.

    İlk ihtimal, hatalı ATI HD 5450 ekran kartı. ATI HD 5450 fabrikasyon olarak hatalar içeriyor olabilir. ATI HD 5450 ile ilgili bazı yabancı kaynaklarda bu durum gözüme çarptı.

    İkinci şüpheli PSU yani güç kaynağınız.  Ekran kartını besleyecek özelliklere sahip olmayabilir. Bu durumda ekran kartınızda renk kaymalar görüntüde karışmalar meydana gelebilir.

    Yine bu durum işletim sistemine Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası ile yansır. Yetersiz gelen enerji ekran kartının stabil çalışmasını engeller.  Bu durumda yine donanım sorunudur ve aldığınız yere götürmenizde fayda var. Yazılım ile düzeltemezsiniz.

    Üçüncü olarak, bazı yabancı forumlarda benzer sorun için ATI HD5450 ile ilgili BIOS update yapmanın fayda sağladığını yazmışlar.  Anakart üreticinizin sitesine giderek BIOS güncellemesi var mı kontrol edebilirsiniz. BIOS update ciddi bir işlemdir. Bu konulara yabancı iseniz o zaman yine siz hiç uğraşmayın bilgisayarı aldığınız yere götürün.

    cemkara cemkara (4215)