Audio To Audio Toolbar kaldırma

Audio To Audio Toolbar Nedir?

Audio To Audio Toolbar potansiyel olarak istenmeyen programlardan biridir. Bu da diğer istenmeyen yazılımlar gibi diğer programlar ile birlikte, kullanıcının dikkatsizliğinden yararlanarak sisteme kurulur.

Audio To Audio Toolbar teknik olarak virüs değildir. Virüs olmamasına rağmen yine de potansiyel olarak istenmeyen yazılım olarak nitelendirilir. Bu sebepten bilgisayarınızdan kaldırmanızda fayda vardır.

Audio To Audio Toolbar yazılımı Internet Explorer, Firefox, Chrome gibi tarayıcıların anasayfalarını home.tb.ask.com olarak değiştirir, arama motorlarını search.tb.ask.com yapar ve virüs gibi bunu değiştirmenizi engeller. Arama sonuçlarınızda sürekli reklamlar görmenizi sağlar.

Audio To Audio Toolbar temel olarak para kazanmak için üretilmiştir. Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarına bulaşır. Audio To Audio Toolbar web trafiği oluşturur, diğer siteler için internet aramalarınızı ve hareketlerinizi kaydeder, tarayıcınızda pop-up ve reklamlar gösterir.

Aşağıda Audio To Audio Toolbar kaldırma, home.tb.ask.com kaldırma, search.tb.ask.com kaldırma işlemleri anlatılmıştır.

Audio To Audio Toolbar kaldırma, home.tb.ask.com kaldırma, search.tb.ask.com kaldırma işlemleri şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. Audio To Audio Toolbar programını bilgisayardan kaldırma
  2. Audio To Audio Toolbar programını Internet Explorer, Firefox, Chrome'dan kaldırma
  3. AdwCleaner ile Audio To Audio Toolbar kaldırma
  4. Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel bir temizlik.
hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Audio To Audio Toolbar kaldırma

    Adım 1: Audio To Audio Toolbar yazılımını programlardan kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

      Audio To Audio Toolbar programını bulun sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki Audio To Audio Toolbar programını sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Adım 2: FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların search.tb.ask.com, home.tb.ask.com'dan  temizlemesi

    search.tb.ask.com, home.tb.ask.com'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    mywebsearch.com  nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    mywebsearch.com  nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    mywebsearch.com  nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    search.tb.ask.com, home.tb.ask.com'u Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    mywebsearch.com  nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    search.tb.ask.com, home.tb.ask.com'u Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. search.tb.ask.com, home.tb.ask.com linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    mywebsearch.com nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa Audio to Audio Toolbar, BrowserDefender, search.tb.ask.com, home.tb.ask.com, mywebsearch.com, Nation zoomYontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına doğru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    mywebsearch.com  nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    search.tb.ask.com, home.tb.ask.com windows kısa yollarını temizleme

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan search.tb.ask.com, home.tb.ask.com kısayolunu kaldırma​

    Internet Explorer Kısayolunu Temizleme:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra http://search.tb.ask.com veya http://home.tb.ask.com varsa bunu silin.

    Internet Explorer Do Searches  nasıl kaldırılır?

    Mozilla Firefox: search.tb.ask.com, home.tb.ask.com kaldırma:

    1. Firefox'u açın, ekranın üst kısmındaki "Firefox" butonuna tıklayın.
    2. Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni tıklayın.
    3. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki "Firefox Tarayıcısını Sıfırla" butonuna tıklayın.
    4. Açılan pencerede Sıfırla butonuna tıklayın.
    5. İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır.

    Firefox Kısayolunu Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masaüstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://search.tb.ask.com veya http://search.tb.ask.com varsa bunu silin.Firefox mywebsearch.com  nasıl temizlenir?

    Google Chrome:  search.tb.ask.com, home.tb.ask.com kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "search.tb.ask.com, home.tb.ask.com, Audio to Audio Toolbar, Nation zoom, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve search.tb.ask.com, home.tb.ask.com'u kaldırın.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra http://search.tb.ask.com veya http://search.tb.ask.comyazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome mywebsearch.com  nasıl kaldırılır?

    Adım 3: AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Audio To Audio Toolbar kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner Audio To Audio Toolbar istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Audio To Audio Toolbar ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 4: Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra Audio To Audio Toolbar bilgisayarınızdan silinecektir.

    hakan hakan (15394)