Autocad "Geçersiz Biçimdeki Bir Program Yüklenmek İstendi" Hatası

Autocad 08 çalışırken program birden bire dondu. ve bi hata çıktı. program kapandı. ve o anki çizimi Draving_2_recovery olarak kaydetti.
buraya kadar sorun yok ancak ben programı açarken "Geçersiz Biçimdeki Bir Program Yüklenmek İstendi" yazısı çıkıyor. tama deyince program açılıyor. ancak Komut satırı Dışında Hiç bir şey gözükmüyor yani dimension komutları snap komutları falan hiç birşey gözükmüyor. bu sorunu nasıl çözebilirim.

dvdn dvdn (-103)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorununuzun sebebi 32 veya 64 Bit mimari uyuşmazlıkları sebebiyle yaşanmış olabilir.Bu sorundan tam emin değilim ama internette biraz araştırma yapıldığında sorunun kaynağı çoğunlukla 32-64 bir mimari uyuşmazlıkları sebebiyle oluştuğu yazılı.Autocad menülerini karıştırdığınızda işlemci mimari ile ilgili bir ayar bölümü görebilirseniz, bu ayarı kendinize göre uyarlayın veya ayar kısmında her ikisinide kapsayan bir bölüm varsa onu seçin.Bunu söyleme amacım şuydu.Visual studio daki sizin yaşadığınız soruna benzer bir sorun bu ayar ile çözülmüş durumda.

    Ayrıca bir çözüm sağlayamazsanız autocad proramını tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)