Avast geçici olarak nasıl devre dışı bırakılır?

Avast Antivirüs geçiçi olarak nasıl devre dışı bırakılır?

Avast geçici olarak nasıl kapatılır?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir güvenlik aracını veya temizleme programını çalıştırırken anti-virüs programını geçici olarak devreden çıkarmanız gerekir.  Eğer antivirüs programını geçici olarak devreden çıkartmazsanız bu sistem sorunlarına ve çakışmalara neden olabileceği gibi çalıştırdığınız malware temizleme aracının da düzgün çalışmamasına sebep olabilir.

    Aşağıdaki programlar çalıştırılırken Avast antivirüs devre dışı bırakılmalıdır:

    Bu programlar çalıştırılmadan önce Avast antivirüs geçici olarak devre dışı bırakılmalıdır.

    Avast geçici olarak nasıl devre dışı bırakılır?

    1. Windows işletim sisteminde görev çubuğunda, ekranın sağında saatin oradaki Avast simgesini sağ tuşla tıklayın.
    2. Avast simgesi burada görünmüyorsa Gizli simgeleri göster ikonunu tıklayın.
    3. Avast! Kalkanlar ve kontrol bölümüne gelin.
    4. Bilgisayar yeniden başlatılana kadar devre dışı bırak'ı seçin.
    5. Açılan Bileşen Durdur ekranında Evet butonunu tıklayın.

    Bu işlemden sonra Avast antivirüs geçici olarak çalışmayı durduracaktır. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Avast tekrar çalışmaya başlayacaktır.

    Geçici olarak çalışmayı durdurma, gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakacaktır. Tekrardan Avast antivirüs programını açana kadar virüslerden korunmuyorsunuz anlamına gelir. Bu sebepten kullandığınız temizleme aracı ile işiniz bittikten sonra Avast antivirüs programını tekrardan açmalısınız.

    cemkara cemkara (4215)