AVG güvenli arama kaldırma

Avg antivirüs yazılımını yüklediğinizde internet tarayıcınızın varsayılan arama moturu ve açılış sayfası isearch.avg.com olarak değişir. Avg antivirüs yazılımı Google üzerinden güvenli aramayı etkin hale getirir.

AVG güvenli aramayı kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki işlemler ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. AVG güvenli arama kaldırma Chrome, Firefox ve Internet Explorer için ayrı ayrı anlatılmıştır. Siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız  o aşamaya geçebilirsiniz.

Örneğin google'a girip arama yaptığınızda AVG güvenli arama (AVG Secure Search) uygulaması arama sonuçlarınızdaki her bağlantı için bir güvenlik puanı verir ve siteye erişmeden önce sitenin güvenliğini anında değerlendirmenize olanak sağlar.

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AVG güvenli arama kaldırma

    Avg antivirüs yazılımını yüklediğinizde internet tarayıcınızın varsayılan arama moturu ve açılış sayfası isearch.avg.com olarak değişir. AVG güvenli arama nın amacı sizi virüs barındıran güvensiz sitelerden uzak tutmaktır.

    Avg güvenli arama (AVG Secure Search), arama ve gezinme sırasında, virüs bulaşmış web sitelerinden sizi korumak için ilave bir güvenlik katmanı sağlamak için tasarlanmıştır. Siz daha bağlantılara tıklamadan tüm sayfaları kontrol ederek kimlik bilgilerinizi, kişisel bilgilerinizi ve bilgisayarınızı koruma altına almayı hedefler.

    Avg güvenli arama ile virüs bulaşmış siteler işaretlendiğinden hangi sitelerin güvenli, hangilerinin tehlikeli olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

    Fakat yinede anasayfanızın AVG güvenli arama (AVG Secure Search) olması sizi rahatsız etmiş olabilir. AVG güvenli arama kaldırma işin şu işlemleri yapın:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Yüklü olan programlarda AVG Secure SearchAVG Security ToolbarAVG SafeGuard Toolbar yazılımlarından biri varsa kaldırın.

    Şimdi AVG güvenli arama (AVG Secure Search) eklentisini Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırmanız gerekecek.

    Chrome AVG güvenli arama  kaldırma (AVG Secure Search kaldırma)

    1. Chrome Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
      Chrome AVG güvenli arama kaldırma

    2. Ayarlar altında Belirli bir sayfayı veya Sayfaları açı seçin ve yanındaki sayfaları ayarlayı tıklayın.
      Chrome güvenli arama kaldırma ayarlar

    3. Açılan pencered isearch.avg.com veya mysearch.avg.com yazan bölümün google.com.tr olarak değiştirin.
    4.
    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)