Bad system config info mavi ekran hatasının çözümü nedir?

Bilgisayarım açılırken mavi ekran geliyor tam olarak hata şu şekilde 'Bad system config info' %0 yazıyor ve kalıyor o şekilde reset atıyorum pc açılıyor sorunsuz ama her pcyi kapattığımda 3-5 saat sonra açtığımda bu sorunla karşılaşıyorum nasıl çözebilirim bu sorunu pcden anlıyorum 2-3 kere format attım tertemiz bi şekilde fakat yinede sorun yapıyor bazen onarım yapıyor açılıyor kapatınca yine aynısı oluyor :)

İşletim Sistemi:Win 8.1 Daha önce 2-3 sene bu sürümü kullandım pcde hiçbir sorun yoktu birden karşılaşmaya başladım.

kompela14 kompela14 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Daha önce olası sebepleri burada anlatmıştım: Bad System Config Info Hatası stop 0x00000074

    Format ve güncellemeler sonrası (sürücü ve işletim sistemi bu önemli) Bad system config info mavi ekran hatası devam ediyorsa sorun ram veya sabitdiskteki fiziksel bir programdan kaynaklanıyor olabilir. "Daha önce sorun yoktu" diyebilirsiniz, sorunlar zaten böyle aniden oluşur ve karşınıza gelir. Mümkünse önce farklı ram daha sonra da farklı bir sabitdiskle deneme yapmalısınız.

    hakan hakan (15394)