Baidu nasıl kaldırılır?

Bir oyun yükledim ve onunla birlikte birden bilgisayarıma bir program yülendi kendi yöntemlerimle kaldırmaya çalıştım olmadı birkaç program yükledim bu sorunu çozmek için paraya kıyamadım. Yanında Tencent denen bir şey daha yüklendi internettede araştırdım soruna çözüm bulamadım. PC çok yavaşladı.

kaanoktay kaanoktay (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mutemelen GTA 5 benzeri bir oyun indirmek isterken  sahte bir indirme linkinden dosya indirdiniz.

    Şuanda ben de durumu test edebilmek için aynı şeyi yaptım.  Bir sürü Çince program yükledi.

    En basitinden hemen sistem geri yükleme yapın. Çünkün 30 dakikadır bir şeyler yüklüyor. Baidu, Baidu internet security, QQ, QQ Browser gibi pek çok Çin menşeli programı yükledi ve devam ediyor.

    Pek çok da reklam yazılımı yükledi. Detaylı çözümü incelemem bittikten sonra paylaşacağım.

    Düzenleme:

    Sisteme neredeyse 6-7 tane Çince program yüklendi. Bunların kaldırma programlarıda çince. Bu sebepten kaldırmak neredeyse imkansız. Seçeneklerin ne olduğunu alamıyorsunuz. Sistem geri yükleme noktaları çalışmadı. Sanırım bilinçli olarak bozuyor. Bunun yanında sistem klasörlerine de bazı dosyalar kopyalıyor.

    Önemli program ve dosyalarınız yoksa format en kesin çözüm.

    cemkara cemkara (4215)