Başıma Bir Virüs Musallat Oldu

Format attırmıyor. İnterneti açmıyor . antivirüs bulamıyor. msconfig açılmıyor. sistem geri yüklenmiyor . yeni hesap açılmıyor. yardım eder misiniz. dosyaları sildirmiyor

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Bilgisayarınızın içersinde önemli bilgiler yoksa C ve D sürücülerini silin temiz kurulum yapın

    Önemli bilgiler varsa C sürücüsüne işletim sistemini kurduktan ve windows açıldıktan sonra D sürücüsüne veya virüslü olan diske girmeyin temiz bir cd dvd yada usb bellekten driverlarını kur sonra İnternetten sırasıyla Panda 2014 Bitdefender 2014  deneme antivirüs programlarını kur ve virüslü olan diski tarat bu işlemlerden sonra combofix gibi programlarıda kurbilirsin bu işlemlerden sonra sorun çözülecektir.

    ogzkzu ogzkzu (286)
    9 yıl önce cevaplandı

      tam olarak cevap vermek zor  birde  şu şekilde dene laptop ise jarzı kablosunu çıkar pili  çıkar 5dakika bekle ve tekrar tak güvenli mooda  başlatmayı dene

      emir38 emir38 (-4995)
      9 yıl önce cevaplandı

        Olmuyor olmuyor şeklinde yazmak yerine, varsa hata mesajı yazmanız sorununuza çözüm bulmanız için bizlere daha fazla veri sağlayacaktır.

        Yeni hesap açarken, dosya silerken vs hata mı alıyorsunuz?

        Combofix'i denediniz mi? Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır?

        hakan hakan (15409)
        9 yıl önce cevaplandı

          Olmadı combofix bulamadı gizli dosyaları açtım silmeye çalıştığımda erişim engellendi hatası veriyor

          cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
          9 yıl önce cevaplandı

            Format atmayı engelleyen virüs olmaz veya belki milyonda bir ihtimal olarak bir tür bios virüsü varsa benimde bilmediğim onu bilemem. Ama en azından ben, 20 senelik bir PC kullanıcısı olarak böyle birşeye rastlamadım. Kurulum sırasında önce sabit disk bölümlerini kaldır ve tamamen sil. Yani sabit diskini ham disk haline getir. Sonra diski yeniden oluştur ve biçimlendir. Sonra sabit diskine -istersen bölümlerde oluşturarak veya tek bölüm şeklinde kullanarak- yeni işletim sistemini kur.

            temmuz temmuz (12505)
            9 yıl önce cevaplandı

              Virüsler format atılmasına engel olamaz. Yanlış yönlendiriyorsunuz.

              Önce bilgisayarı yönetici olarak açtığınızdan emin olun.

              Daha sonra (umarım Windows 7 veya Windows 8 gibi güncel bir işletim sistemidir) yazmamışsınız şunları yapın:

              1. Önce komut isteminini yönetici olarak açın. Daha sonra şu komutu uygulayın.
                chkdsk C: /r /f
                Bu komuttan sonra tarama bilgisayar yeniden başladığında başlamalı sorusuna E harfine basarak onay verin.  C: sistem sürücünüz olmalı. Sizinki farklı ise değiştirin.
              2. Tarama işlemi bittikten sonra yine komut istemini güvenli modda açın. Şu komutu uygulayın.
                sfc /scannow

              murat murat (12492)
              9 yıl önce cevaplandı

              • Kim yanlış yönlendiriyor? Format atılamaz olduğunu kabul veya iddia eden oldumu? Sadece konuyu açan bunu ileri sürmemişmiydi? temmuz 9 yıl önce
              • Bu arada bulunduğun çözüm yolu tavsiyelerinin doğru ve formattan önce tecrübe edilmesi gereken yol olduğunu bende düşünüyorum; temmuz 9 yıl önce
              • Yanlış anlamışsınız, mesajım soruyu yazan arkadaşaydı. "Format attırmıyor". Cevabı sizi destekler nitelikteydi :) murat 9 yıl önce