başlangıçta gözüken programlar

Bilgisayarın başlangıcında etkin olan programları nasıl kaldırırım. http://i.hizliresim.com/RY6621.jpg bu fotoda belirtilen uygulamalar. Bilgisayarımda yüklü değiller ama görev yöneticisinde gözüküyorlar.

murhan47 murhan47 (4)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunlar Servis ve durdurulmuş durumda. Yani Bilgisayar açıldığında devreye girmez. Zaten durdurmuşsunuz. Muhtemelen yüklü olan programlara ait servisler.

    Windows'ta hizmetleri komut isteminden silebilirsiniz

    1. Önce komut istemini yönetici olarak çalıştırın: Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Daha sonra komut isteminde aşağıdaki komutu kullanının:
      ​sc delete ServisAdı

    Burada ServisAdı yazan kısma silmek istediğiniz hizmetin adını yazmalısınız.

    Denetim Masası >Yönetimsel Araçlar > Hizmetler altında hizmet adlarını yani servis adlarını görebilirsiniz. Tor Browser ve LogilDa hizmetlerinin adlarını buradan ögrenebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      Başlangıç programlarını düzenlemek için;

      1- "Görev Yöneticisi"ne girin,

      2-Başlangıç sekmesine gelin

      3-Çalışmasını istemediğiniz program ismi üzerinde sağ tıklayıp "Devre Dışı Bırak" menüsünü tıklayın.

      Bilgisayarı yeniden başlattığınızda çalışmayacaklardır.

      oiscen oiscen (11)