.bat kapanınca otomatik başlatma

1. merhabalar benim bir discord botum var windows server'de çalışan , bot bazen çöküyor kapanıyor .bat kapanınca oto tekrar açılmasını nasıl sağlarım?
2. bu .bat dosyası kopya olarakda açılabiliyor tekrar tekrar açılmaması lazım sadece 1 tane açılmasını nasıl sağlarım?

milatsonturk milatsonturk (1)
3 hafta önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bat dosyanı servis olarak çalıştırmayı deneyebilirsin.

    NSSM kullanabilirsin. https://nssm.cc/usage buradan NSSM uygulamasını indir. Basit bir uygulamadır.

    Zip dosyasını aç.   İşletim sistemin 64 bit ise klasör içindeki 64 bit klasörüne bat dosyanı kopyala.

    Komut isteminden (cmd) o klasöre git ve

    nssm install DiscordBot

    enter tuşuna bas.

    NSSM görsel ekranı gelecektir.

    nssm

    Path bölümünden .bat dosyanı seç. Install service butpnuna bas. Bu şekilde servis olarak çalışır. Fail olduğunda otomatik başlatılır. Hizmetler bölümünden detaylı ayarlar da yapabilirsin.

    alattin alattin (16999)
    3 hafta önce cevaplandı