Bilgisayar açılmıyor

Merhaba, bilgisayar 2 gün öncesine kadar sorunsuz çalışıyordu. Fakat dün ve bugün bilgisayar açılmıyordu şarja taktığımda yeşil ışık yanıp sonrasında söndü. Power tuşuna basmama rağmen açılmadı. Bataryayı çıkarım taktığımda ise bilgisayar açıldı, fişte değilken çalışıyor şuan fakat 2 seferdir bu sorun oluyor çözümü veya sorunu ne olabilir ? Odamdaki priz yanmıştı prizi değiştirdik ve evdeki eski bir 3lü prizi kullanıyorum acaba sebebi bu olabilir mi? Bilgisayarı falan mı bozdu veya yaktı lütfen yardımcı olun .

sidarbarantas sidarbarantas (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eski üçlü prizi takmak şartmı? Laptopu evde/mekanda başka bir prize veya birkaç farklı prize takarak deneme imkanındamı olamıyor? Üçlü prizin arızalı olup olmadığı şeklinde başkalarından fikir soracağına deneseydin ya bu söylediklerimi. Üçlü fiş bozuktur veya değildir desek ne işine yarayabilir bu? Dene sen dene.. Değişik prizlerde dene, gerekirse başka uyumlu güç kaynağı adaptör ilede dene.

    Bu denemelerden eğer sonuç alamasan, o halde yeniden sorarsın.

    temmuz temmuz (12505)