Bilgisayar fanları çok sesli çalışıyor

Merhaba öncelikle hepinize iyi günler. Bir sorum olacaktı diz üstü hp pavailion g6 fanları susmadan çalışıyor ve hayla susmuyor. Ne yapabilirim? Bir çağre bulunmasını istiyorum.

Sürüm: Windows 7

İşlemci: i5

Bilgisayarda her şeyi silmeme rağmen hala devam ediyor fan sesli çalışmaya. Ayrıca PC'de antivirüs yok CCleaner yüklü ondan kaynaklı olabilir mi?

bozucu bozucu (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- PC'ye bir antivirüs yükle ve sistemi tara.

    2- Laptopun alttaki kapağını aç ve içeriye çok kuvvetli olmamak kaydıyla hava tut (Soğuk ayarlarında saç kurutma makinası kullanılabilir. Soğuk unutulmamalı). İlave olarak çok fazla zorlamadan/elektronik parçaları baskılamadan bir sil ve temizlik yap. Bilhassada havalandırma delik ve filtrelerini temizle.

    3- İşlemciyi yerinden çıkar ve üzerindeki eski termal macunu (soğutucu macun) dikkatli bir şekilde kazı ve yine aynı dikkati göstererek taşmayacak şekilde yeni macun tatbik et (Bilgisayar mağazalarında ve teknik servislerde bulunur).

    Bunları yaptığında PC normal çalışmaya dönecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Temmuz'un dediklerini önce dene.

      Benim gördüğüm HP bilgisayarların hiç birinde o  fan susmuyor.  Havalar ısındıkça doğal olarak işlemci de daha fazla ısınıyor. Bu sebepten yaza doğru fan şikayetlerinde artış oluyor.

      HP için bunun bilinen bir çözümü yok. İşlemci çok ısınıyor doğal olarak fan çok çalışıyor.

      hakan hakan (15409)