Bilgisayar Önerisi

    Toplam 2 Cevap

    Bahsettiğin programlar için ram, işlemci açısından iyi bir dizüstü bilgisayar seçmen lazım. Bahsettiğin dizüstü bilgisayar ise özellikle Ram açısından yeterli değildir. Seçeceğin dizüstü bilgisayarın en az 8 GB ve U serisi olmayan bir dizüstü olması gerekiyor.

    Bunları göz önünde bulundurursak en uygun fiyatlılardan bir tanesi TOSHIBA'nın C55-A-1U4 modelidir. Daha yüksek fiyatlarda ise TOSHIBA'nın Satellite L50-A-1CZ modeli veya HP'nin Envy dv6-7300st modeli işini görecektir.

    Fiyat olarak bir sınır koymadığınız için kesin öneri yapamıyorum fakat yukarıdaki ürünler işinizi görecektir.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Hocam yorumun için teşekkür ederim..nette dolaşırken rastladim bu notebook u da değerlendirdirmeye alırsan hangisini önerirsin.bir de bu notebook da ısınma sorunu olur mü varsa bilginiz yardımcı olabilir misiniz? Ve fiyat olarak da değerlendirebilir misiniz piyasaya göre ve asus olmasına göre.. emre06 9 yıl önce
    • http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-x550jk-xo012d-core-i5-4200h-4gb-500gb-2gb-vga-gtx850m-156-free-dos.aspx emre06 9 yıl önce
    • Dediğim gibi kullanacağım programlar için 8 GB alman gerekli. Linkini gönderdiğin dizüstü bilgisayarın ise tek bu yönden sorunu var. Onun haricinde gayet başarılı. Isınma sorunu hakkında kesin bir şey söyleyemiyorum ama kullanıcı yorumlarına göre ve ASUS markasına olan güvenimden ısınma sorunu olacağını düşünmüyorum. Ayrıca fiyat olarak da gayet güzel bir yerde. utkubayat 9 yıl önce

    Teşekkür ederim hocam sağol..asus un en cazip tarafı ekran kartının gtx olması ve 128 bit sanırım. işlemcinin H serisi olması da başka bir artı tabiki. U işlemcilere göre tercih edilebilecek bir işlemci bildiğim kadarıyla..Büyük ihtimalle bunu alacam ama internetten alışveriş yapmayı pek istemiyorum.. Bir de kasa metal kasa mı onu merak ediyorum. Görmeden, kullanmadan alacağım için tereddütte kalıyorum..

    emre06 emre06 (5)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Kasasının plastik fakat kalitesinin iyi olduğu söyleniyor. Ekran kartı kalitesi dediğiniz gibi gayet yüksek. Bu ürüne RAM takviyesi yapıldığı takdirde tam istediğiniz şekilde bir ürün olacağını düşünüyorum. Fakat RAM ekleme işlemi ASUS tarafından istenirse yapılmasına rağmen ürün garanti dışı oluyor. utkubayat 9 yıl önce