Bilgisayar sıcaklık değerlerine nasıl bakarım, Ekran kartı sıcaklığına nasıl bakarım ?

Merhaba, bilgisayarımın (özellikle ekran kartının) sıcaklık değerlerinin normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Ayrıca ekran kartını kolay kolay yanar mı? Biraz tedirginim bu konuda. ekran kartım asus strix gtx960 Yardımlarınızı bekliyorum.

gncr gncr (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    GPU-Z gibi küçük programlarla ekran kartı sıcaklık bilgisi öğrenilebilir.Ücretsiz olan programa buradan ulaşılabilir.

    Programı yükledikten sonra üsttek menüden Sensors kısmında ekran kartı sıcaklık bilgisini görebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim, asıl sorum bu ekran kartıyla oyunlarda (far cry 3, cod black ops 2 vs.) yüksek ayarlarda teknik bir problem olur mu? gncr 7 yıl önce
    • Hayır bir problem olmaz.Olması için bir sebep te yok zaten.Ekran kartları bu amaç için varlar.İsterseniz GPU-Z programını arka planda açık bırakın ve oyun esnasında kaç dereceye kadar yükseldiğini test edin.Ekran kartları genelde işlemciye göre daha fazla ısınırlar.80 derecelerde dahi sorun yaşatmayacaklardır. ismailsarp 7 yıl önce
    • Yardımınız için teşekkür ederim :D gncr 7 yıl önce