Bilgisayara virüs bulaştı. Ne yapabilirim?

Gta Vice City kurmaya çalışırken, yanlış tıklanan bir linkten  bilgisayara virüs bulaştı. Kuzenim  GTA kurduğunu sanarken bilgisayara virüs bulaştırmış..Şimdi bilgisayarda reklamlar çıkıyor.  ESET Nod 32 ile tarattım bir sonuç alamadım.

Bilgisayara bulaşan virüsü nasıl temizlerim?

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    tamam sağol kuzenime gidince yapıcam birdaha o sitelere girmemesini sağlıycam

    cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
    9 yıl önce cevaplandı

      Reklam virüsleri olarak adlandırılan zararlı ve istenmeyen uygulamalardan kurtulmak için bir kaç tane çok işe yarar ücretsiz program var. Bunları sırası ile çalıştırırsanız sorununuz hallolur.

      Reklam virüslerinden kurtulmak için;

      1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
        Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
      2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
        Adwcleaner nedir nasıl kullanılır
      3. Ayrıca ikinci bir kontrol için Emsisoft anti-malware  programı ile bilgisayarı taratabilirsiniz.

      Bir de yüklü programlarda gereksiz ve ne olduğunu bilmediğiniz tüm programları kaldırın.  Bazı programlar ne işe yarar bilmiyorsanız program adlarını bize yazın, hangilerini kaldırmanız gerektiğini size yazabiliriz.

      murat murat (12492)