Bilgisayarda 2 tane virüs tarama programı bulunabilir mi ?

Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı. Acaba bir bilgisayarda 2 tane virüs tarama programı kullanmak daha mı iyi yoksa kötü mü olur ? (yani ben 2 tane kullanıyorum biri avast diğeri de advanced Systemcare 7)

mehmetkaraduman mehmetkaraduman (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarda iki tane  gerçek zamanlı koruma yapan antivirüs programı kullanmak doğru değildir.

    Gerçek zamanlı koruma yapan antivirüs programları:

    • Avast
    • AVG
    • Eset Nod 32
    • Malwarebytes anti-malware Pro
    • Bitdefender
    • Panda
    • McAfee
    • Symantec

    Gibi programlar örnek verilebilir. Gerçek zamanlı koruma sağlayan anti-virüs programların bir arada çalıştırılması doğru değildir.

    Örnegin AVAST ve AVG aynı anda kurulmamalıdır. Gerçek zamanlı koruma olan iki antivirüs bilgisayara yüklenirse birbirlerine engel çıkartacaklardır.

    Fakat gerçek zamanlı koruma özelliği olmayan antivirüs ve malware programları birarada kullanılabilir.

    Gerçek zamanlı koruma özelliği olmayan veya ücretli sürümlerinde olan programlar:

    • Malwarebytes anti-malware (ücretsiz, standart sürüm)
    • Emsisoft anti-malware (ücretsiz sürüm)
    • Dr.Web anti-virüs (ücretsiz sürüm)

    Bu antivirüs ve anti malware programları ile birlikte gerçek zamanlı koruma sağlayan programlar kullanılabilir.

    Advanced SystemCare bir antivirüs programı değildir. Sistem bakım ve performans programıdır. Bu sebepten Avast ile kullanmanızda hiç bir sakınca yok.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Eset Nod 32 AVG nin kurulmasına izin vermiyor  Avg yi kurmaya çalıştım önce bilgisayarınızdaki antivirüsü kaldırın diye uyarı verdi.
      • Malwarebytes anti-malwareprogramı lisanslı olarak bilgisayarımda yüklü sorun olur mu?Bilgiler için saolun.
    efe efe (65)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Malwarebytes lisanslı yani Pro sürümünü kullanıyorsanız başka bir antivirüs programına ihtiyacınız yok. AVG, Nod32 veya Malwarebytes anti-malware programlarından birini tercih edebilirsiniz (Malwarebytes benim tercihim) murat 9 yıl önce

    Ben satın aldım malwarebytes i çok iyi koruma sağlıyor eset te var engel olur mu

    cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarda saatin orada her ikisininde simgesini görüyorsan, evet bu sorun çıkarabilir. Malwarebytes'ın gerçek zamanlı korumasını devreden çıkarmalısın veya eset nod32'nin. cemkara 9 yıl önce