Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları silme!

Gereksiz Dosyalar Nedir!

Konu Kaynaklıdır!

esty esty (-48)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hergün mutlaka bir şeyler indiriyoruz yada internette sörf yapıyoruz bu yaptığımız işlemler pc tarafından kayda alınıyor bu kayıtlar zamanla pc de müthiş yer kaplıyor şimdi bu gereksiz kayıtları ortadan kaldırıp pc yi rahatlatalım

    Bigisayarımız zamanla kullandıkça şier ve ağırlaşır. Herkes ilk aldığı zamanki performansının kaybolduğundan şikayetçi olur. Bunu temel nedeni bilgisayarmızda olan gereksiz bilgiler ve kayıtlar. Bunlar için ücretsiz ve kısıtlamalı proğramlarrdan yararlanabilirsiniz.

    Program kullanmak istemiyorsanız aşağıdaki adınları uygulayabilirsiniz.

        1)ilk olarak Başlat-çalıştır a gelip %temp% yazıyoruz ve arattırıyoruz büyük ihtimalle baya bir dosya çıkıcaktır bunları silin.

        2)Başlat-çalıştır a gelip c://windows/prefetch bu kodu yapıştırın çıkacak dosyaları silin.

        3)ınternet Explorer-araçlar-ınternet seçenekleri-Ayarlar-dosya görüntüle diyoruz çıkan dosyaları siliyoruz.

        4)Başlat-Çalıştır a temp yazıyoruz 1) yoldaki gibi %..% işaretlerini koymuyoruz arattırıyoruz çıkan dosyaları siliyoruz

        Artık gereksiz dosyaları sildiniz bu işlemleri 4-5 haftada bir tekrarlayın dosyaları silerken (silmek istediğiniz dosyalar hala kullanılıyor) diye bir hata alabilirsiniz bunun için size unlocker silme programını programını tavsiye ederim

    esty esty (-48)